محصولات حفاظت از زمین و صاعقه


به گزارش تبلیغاتی ساختمان: امروزه در اکثر صنایع اعم از نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، ساختمانی و مخابراتی، ارتینگ یکی از موضوعات مهم است.

123456789برای محافظت از افراد و دستگاه ها باید مراقب اضافه ولتاژهایی باشیم که در بدن ایجاد می شود و به دستگاه ها و افراد آسیب می رساند و همچنین ولتاژهای بسیار بالا و خطرناک ناشی از برخورد صاعقه در جایی را خنثی کنیم.

برای این منظور استفاده از سیستم های ارتینگ و سیستم های حفاظت در برابر صاعقه و محصولات ارتینگ مانند Rod Earth بسیار ضروری و مهم است. علاوه بر این، با افزایش استفاده از سیستم های دیجیتال و حساس، نیاز به بازنگری در طراحی و نصب و همچنین نگهداری سیستم های حفاظتی احساس می شود.

حفاظت در برابر صاعقه به عنوان بخش مهمی از پروژه نصب باید همواره با ملاحظات خاص، تجربه کافی و بالاترین سطح استانداردهای بین المللی طراحی و اجرا شود. شرکت مهندسی دانش آریا با تسلط کامل بر استانداردهای ملی و بین المللی طراحی و اجرای صاعقه گیر قادر به ارائه خدمات مهندسی در این زمینه می باشد.

استفاده از طراحی حرفه ای و تیم های مجرب مجرب و همچنین ارائه المان های با کیفیت از جمله براکت و بست این امکان را به ما می دهد تا در پروژه های صفر تا صد و با ارائه بهینه ترین راهکارها برای هزینه های شما در کنار شما باشیم. این شرکت آماده ارائه خدمات خود در قالب مشاوره، طراحی، اجرا و تامین اقلام به کلیه شرکت ها، مهندسین مشاور، پیمانکاران، مدیران پروژه و … می باشد. در آینده با مفاهیمی مانند زمین موقت همراه ما باشید.

صاعقه گیر و زمین

با توجه به افزایش تعداد صاعقه در جهان و در نتیجه افزایش خسارات جانی و مالی ناشی از آن، اهمیت طراحی و نصب صاعقه گیر و سیستم های زمین در مجتمع های مسکونی، تجاری، صنعتی و… ، و غیره. هدایت جریان های رعد و برق قوی به کل توده زمین بیش از گذشته احساس می شود.

مجتمع هایی که دارای تجهیزات صنعتی و برقی هستند ملزم به در نظر گرفتن دقیق ترین سیستم های حفاظتی و محصولات اتصال زمین برای محافظت از افراد و تجهیزات می باشند.

به همین دلیل نیاز به صاعقه گیر و سیستم های زمین و حفاظت ثانویه وجود دارد که عمدتاً بر اساس استانداردهای معتبر داخلی و بین المللی طراحی و اجرا می شوند.

دانش آریا به عنوان متخصص در این زمینه قادر به مشاوره، اجرا و طراحی صاعقه گیر و سیستم ارتینگ مطابق با استانداردهای جهانی می باشد.

1234567890تجهیزات اتصال به زمین

به طور کلی محصولات اتصال زمین و سیستم های حفاظت در برابر صاعقه به صورت صاعقه گیر فعال و غیرفعال اجرا می شوند. طراحی با استفاده از روش غیرفعال بر اساس استاندارد IEC-62305 و روش فعال بر اساس استاندارد NFC 102-17 انجام شده است.

لازم به ذکر است که اولین قدم در طراحی سیستم حفاظت در برابر صاعقه برای هر دو روش ارزیابی ریسک است. شرکت دانش آریا متشکل از کارشناسان مجرب محاسبات ارزیابی ریسک را در کمترین زمان ممکن و با حداکثر دقت مطابق با استانداردهای IEC-62305 و NFC 17-102 انجام می دهد.

طراحی حفاظت ثانویه در برابر صاعقه

طراحی و نصب سیستم حفاظت ثانویه را سیستم صاعقه گیر می نامند که بر اساس استاندارد IEC 62305-4 از تجهیزات و ساختمان ها در برابر صاعقه و جریان اضافه محافظت می کند. با توجه به ماهیت صاعقه و فرکانس و جریان بالای آن، برای محافظت از تابلوهای برق و تجهیزات حساس، صرف وجود سیستم صاعقه گیر برای محافظت از تجهیزات مذکور کافی نیست.

حفاظت ثانویه تجهیزات را در برابر عوامل مختلف مانند نوسانات ولتاژ و القایی ناشی از برخورد صاعقه غیرمستقیم محافظت می کند.

برقگیرها و محصولات اتصال به زمین تجهیزاتی هستند که وظیفه حفاظت از مخابرات، الکترونیک و غیره را بر عهده دارند. سیستم ها در برابر نوسانات ناشی از رعد و برق و خطا در سیستم الکتریکی.

سیستم حفاظتی خارجی (صاعقه گیر) به ویژه در انتهای خود قدرت تخلیه فوری انرژی ناشی از برخورد مستقیم را ندارد، زیرا به دلیل فرکانس بالای جریان صاعقه و در نتیجه اشباع زمین در محل دستگاه ارت و با توجه به یکسان بودن تجهیزات امکان برگشت برق به محلی وجود دارد که با استفاده از صاعقه گیر ثابت می شود.

برقگیرها در کلاس های حفاظتی مختلف یک، دو، سه یا ترکیبی و به صورت یک پل، دو پل و چهار پل موجود می باشند و هنگام محاسبه نصب آنها جریان گذرا در محل نصب اهمیت دارد.

ذکر این نکته ضروری است که با توجه به قیمت تمام شده محصولات ارتینگ، طراحی بهینه آنها ضروری است. بدین ترتیب تیم طراحی می بایست پس از بازدید و بررسی کلیه تجهیزات سیستم برق، مخابرات و ابزار دقیق، لیست تجهیزات را با توجه به سیستم های مشخص شده طراحی، هماهنگ و ارائه نماید.

هدف از اتصال زمین و حفاظت در برابر صاعقه چیست؟

هدف اصلی از ایجاد محصولات ارت و ارت، اتصال سیم فاز و نول به بدنه وسایل برقی به هر نحوی است. اگر مدار الکتریکی دارای نشتی جریان باشد، سیستم سیم های زمین نشتی را به زمین منتقل می کند و از برق گرفتگی و در برخی موارد اتصال کوتاه در دستگاه ها جلوگیری می کند.

ساخت سیستم زمین یک فرآیند حرفه ای است که نیاز به تخصص بالایی دارد، در صورتی که سیم ها به اشتباه محفظه دستگاه های مصرفی خانگی را به لوله های گاز، آب و در برخی موارد به اسکلت ساختمان متصل کنند که کار بسیار خطرناکی است و می تواند منجر به شوک الکتریکی کشنده

هنگامی که هادی فاز به طور کامل وصل می شود، با فیوز ارت متصل به آن واکنش نشان داده و جریان را قطع می کند. هنگامی که سیم خنثی به طور کامل به سیم زمین متصل است، اگر مدار زمین مجهز به فیوز FI یا جان باشد، می تواند قطع جریان نشتی را قطع کند. اما نکته جالب اینجاست که این فیوز توانایی قطع جریان های 30 میلی آمپر و بیشتر را دارد و جریان های فاز و خنثی را کاملا قطع می کند.

محصولات زمینی

12345678901انواع گیره Rod Art

گیره های Rod Art دسته بندی های زیادی دارند. در اینجا به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

 1. گیره زمین بتنی
 2. گیره زمین پرسی
 3. نگهدارنده گیره زمین
 4. گیره زمین
 5. اتصال گیره زمین
 6. یک گیره زمین که به میله زمین متصل می شود
 7. گیره زمین برای اتصال به سازه
 8. گیره های زمینی که به دکل متصل می شوند
 9. دو گیره پیچ که دو سیم موازی را نگه می دارند
 10. گیره سیم به کمربند
 11. گیره سیم به سازه فلزی
 12. گیره برای اتصال سیم به شفت زمین
 13. گیره برای اتصال کابل به شفت ارت
 14. گیره برای اتصال سیم به شفت زمین
 15. گیره برای اتصال سیم و مهار به شفت ارت

123456789012معرفی هنر راد

همانطور که بارها اشاره کرده ایم هدف از طراحی و نصب سیستم ارت دستیابی به اهداف زیر می باشد.

برنامه های کاربردی

برنامه های کاربردی ایمنی

میله زمین مهمترین عامل در سیستم زمین برای رویکرد حفاظت در برابر صاعقه است. اتصال کلیه تجهیزات الکتریکی در سیستم اتصال زمین و محصولات با کمک میله اتصال زمین انجام می شود. در واقع برای بهترین اتصال در سیستم ارت باید از میله اتصال زمین مناسب استفاده کرد.

اتصال به زمین موقت

در ادامه توضیحات محصولات ارتینگ از اتصال زمین موقت با فشار هوای متوسط ​​20 و 33 کیلوولت جهت حفاظت سیمبان در هنگام کار با شبکه های برق سقفی استفاده می شود. یک سکوی موقت برای حمایت از کارگران یا کارگران باید در دو قسمت از محل کار کارکنان قرار گیرد. روش استفاده از دستگاه به این صورت است که ابتدا باید مطمئن شویم که شبکه روشن نیست.

در مرحله بعد باید میله ارت را به داخل زمین برانیم و سه گیره یا گیره مخصوص برای اتصال هر پله با استفاده از چوب یا چوب داغ وصل کنیم. در نهایت سیم های متصل به هر فاز را به زمین وصل کنید.

در دهه اخیر میزان برخورد صاعقه به سطح زمین افزایش چشمگیری داشته است در نتیجه در تمام نقاط جهان شاهد حوادث ناخوشایندی مانند آتش سوزی در ساختمان ها، تیرهای برق و … به کمک صاعقه بوده ایم. میله ها و محصولات اتصال زمین، می توانید از بروز چنین مشکلات و اتفاقاتی بکاهید و سطح ایمنی تاسیسات خود را افزایش دهید.

تیم حرفه ای دانش آریا با اولویت دادن به خواسته های مشتریان همواره بهترین محصولات را ارائه می دهد. یکی از این محصولات ارت و صاعقه گیر می باشد. این نوار با مزایای استانداردهای امروزی قیمت بسیار مناسبی دارد و با خرید آن می توانید ایمنی ساختمان و ساکنین آن را افزایش دهید.

توجه: این آگهی یک آگهی رپورتاژ است و اویم شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در قبال محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید