محدودیت های اینترنت در سطح بین المللی برداشته شد


محدودیت های اینترنت در سطح بین المللی برداشته شد

به گزارش مردم سالاری آنلاین، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گزارش روزنامه خراسان با عنوان «سرگردانی کسب و کار اینترنتی» در توضیحی اعلام کرد:
«همانطور که عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شنبه گذشته، ۲۵ مهرماه در حاشیه مراسم افتتاحیه مرکز مدیریت و بهره برداری از ماهواره های سنجش از دور تاکید کرد، ایجاد محدودیت در دو پلتفرم خارجی مبتنی بر این نیست. تصمیم وزارت پیام و نه ادامه دارد. تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به تصمیم مقامات امنیتی و کمیته بستگی دارد.
وی همچنین روز چهارشنبه 15 مهرماه در حاشیه جلسه شورای دولت درباره محدودیت های اعمال شده برای این دو تریبون آمریکایی گفت: مرجع تصمیم گیری در این حوزه وزارت ارتباطات نیست و محدودیت هایی بر اساس مصوبه مقرر شده است. شرایط کشور و به تشخیص مراجع ذیصلاح در کشور و رفع این محدودیت ها وظیفه مرجعی است که محدودیت آنها را اعلام کرده است.
با توجه به اینکه وزیر ارتباطات در مناسبت‌های مختلف اظهارات صریح خود را درباره محدودیت‌های دو تریبون بیان کرده است، اطلاق عبارت «اظهارات متناقض و مبهم» در گزارش مذکور برای وی کمی عجیب و غیرمنصفانه به نظر می‌رسد.
به هر حال؛ خوشبختانه تمامی خدمات داخلی بر اساس شبکه ملی اطلاعات انجام می شود و هیچ گونه اختلالی در خدمات داخلی ایجاد نشده است. همچنین محدودیت هایی که در روزهای گذشته و در ساعات خاصی از شبانه روز در سطح بین المللی به دلیل ملاحظات و دستورات مراجع ذیصلاح ایجاد شده بود، قبلاً رفع شده است که تنها محدودیت موجود مربوط به دو پلتفرم مذکور است. به دلیل نقض قوانین جاری تصمیم گرفته شد و نقش آنها در ایجاد خرابی باید توسط مراجع ذیصلاح بررسی شود.
منبع: انتخاب

دیدگاهتان را بنویسید