مجلس بر خرید خودرو و محصولات داخلی تاکید دارد


مجلس بر خرید خودرو و محصولات داخلی تاکید دارد

محمد واحدی عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: نگاه مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون صنعت و معدن، کمیسیون آموزش و کمیسیون های تخصصی بر اساس قانون مبتنی بر تولید دانش بنیان و توانمندی های آتی است. صنعت خودروسازی کشور محسوب می شود.

وی افزود: صنایعی که می توانند بازار کشور را از واردات حذف کنند و فرآیند بسیار مهمی در بحث خلاقیت، پیوند حوزه های دانش بنیان با صنعت خودروسازی کشور و استفاده از منابع داخلی برای تولید انبوه داشته باشند که برای بازار داخلی و صادرات به صورت یکپارچه است. برنامه “پیوسته نگه دارید.

واحدی ادامه داد: مجلس در تلاش است در این روند از خودروهای جدید قابل تولید در بازار داخلی حمایت کند. مصوبه مجلس شورای اسلامی بر حمایت از خرید خودروهای داخلی و محصولات قابل رقابت با محصولات خارجی تاکید ویژه دارد.

وی در خصوص خرید اتوبوس های برقی از ترکیه نیز گفت: شهرداری تهران متعهد به واردات خودروهای پاک و اتوبوس های برقی بر اساس تفاهم نامه است که باعث کاهش آلودگی شهر به ویژه تهران می شود. موضوع مبادلات پولی و مالی و بانکی را حل کنید و خودروها را در قالب نظافت شهرداری تحویل دهید و مردم از آن استفاده کنند.

پایان داستان

دیدگاهتان را بنویسید