متا قصد دارد آینده واقعیت مجازی را در دنیای واقعی شبیه سازی کند


جمعه 26 تیر 1401 ساعت 04:21 ق.ظ

ایتنا – شرکت متا قصد دارد با همکاری مرکز تحقیقاتی دانشگاه تگزاس در آستین، گام دیگری و بهینه‌تر برای واقعی‌تر کردن دنیای متاورس بردارد.

متا قصد دارد آینده واقعیت مجازی را در دنیای واقعی شبیه سازی کند
شرکت متا قصد دارد با همکاری مرکز تحقیقات دانشگاه تگزاس در آستین، گامی بیشتر و بهینه‌تر برای واقعی‌تر کردن دنیای متاورس بردارد.


به گزارش ایتنا و به نقل از تکرادار، بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط کریستن گارومن، محقق فعال و مدیر مرکز هوش مصنوعی متا، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فراتر از آنچه امروز می دانیم خواهد بود و آینده بسیار بهتر است. صبر کنید.


گاررومان در این باره می گوید: “صدا بر اساس محیطی که در آن وجود دارد شکل می گیرد.” این پیام روشن می کند که صدا در محیط های مختلف با ساختار فیزیکی متفاوت باید خروجی متفاوتی داشته باشد و به همین دلیل این موضوع باید توسط متا رسیدگی شود.


متا برای دستیابی به چنین شاهکاری قصد دارد از عینک های واقعیت افزوده استفاده کند که می تواند صدا و تصویر را از محیط ضبط کند و سپس از سه مدل هوش مصنوعی به طور همزمان استفاده کند و این محتوای ضبط شده را به مقصد منتقل کند.اجازه دهید آنها دقیقاً این حس را منتقل کنند. قرار گرفتن در یک محیط و یک جهت برای کاربران.

 با توجه به شرایط مربوط به این پروژه، به نظر می رسد متا قصد دارد به طور خاص بر روی عینک های واقعیت افزوده تمرکز کند که بتواند شبیه سازی ذکر شده در قسمت قبل را به طور دقیق و درست انجام دهد.


سوالی در این باره برای شرکت متا ارسال شده است و بر اساس این سوالات موضوع اصلی این است که آیا برای دریافت این اطلاعات صوتی واقعی به هدفون خاصی نیاز است یا خیر. البته تا به امروز اطلاعاتی در مورد این هدفون در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است.


نکته مهم این است که این شبیه سازی را نمی توان به صورت عادی انجام داد و بر این اساس فرض بر این است که هوش مصنوعی در ایجاد این ساختار نقش اساسی دارد و مطمئنا متا برنامه های ویژه ای برای توسعه هوش مصنوعی خواهد داشت که قابل استفاده است. در متاورس


بنابراین، برای اولین بار، ساختار شبیه‌سازی در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده با دنیای واقعی و محیطی که رویدادهای ثبت شده در آن رخ می‌دهند، سازگاری دارد. با این حال باید منتظر انتشار اطلاعات بیشتری در این زمینه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید