مبلمان در دکوراسیون داخلی و تاثیر آن در طراحی داخلی


مبلمان در دکوراسیون داخلی و تاثیر آن در طراحی داخلی

به گزارش بازار کار طراحی داخلی اویم شاهانه: سبک جدیدی در دکوراسیون داخلی طبق معمول توسط افراد با استعداد ایجاد می شود.

در دکوراسیون داخلی توسط شرکت های طراحی داخلی، مبلمان می توانند به راحتی بر حس و تجربه شما از فضای داخلی تاثیر بگذارند و به شما احساس راحتی کنند و یا برعکس، شما را مجبور به رفتار رسمی و خشک کنند. همه ما مبلمان را به عنوان عناصری در دکوراسیون داخلی می دانیم که می توانند به یک فضا جان ببخشند و به آن روح ببخشند و خانه ای قابل زندگی و دوست داشتنی بسازند. اما به همان اندازه که این عناصر دکوراتیو می توانند در زیبایی یک فضا موثر باشند، اگر در انتخاب آنها نکات مهمی را در نظر نگیریم، می توانند تاثیر بدی در طراحی و دکوراسیون داخلی داشته باشند.

اگر اتاقی بدون مبلمان وجود داشته باشد، مثل این است که چهار دیواری بدون هیچ نمای بصری داشته باشید. البته آسایش برای افراد معانی مختلفی دارد، اما تعریف آن به شما بستگی دارد و برای رسیدن به راحتی که می خواهید، باید با دقت عمل کنید و وقت بگذارید. برای داشتن یک دکوراسیون داخلی خوب با مبلمان، باید توجه داشته باشید که می خواهید از فضای یک اتاق استفاده کنید و اکثر افراد از چنین فضایی برای چه استفاده ای خواهند کرد. همچنین، با در نظر گرفتن مواردی مانند نیازهای فعلی و آینده، فضای مورد نیاز و سبک زندگی، نوع و تعداد مبلمانی که از نظر سبک، اندازه و کارکرد مناسب اتاق شما هستند را مشخص می کند. در بیشتر سالن های بزرگ هم از مبلمان استیل و هم از مبلمان راحتی استفاده می شود.مبل استیل برای پذیرایی از مهمانان مناسب است و مدل مبل راحتی مدرن برای نشستن روزانه و تماشای تلویزیون و مجالس خانوادگی قابل استفاده است. افرادی که اتاق نشیمن منزلشان کوچک است اغلب مبلمان راحتی را برای چیدمان در اتاق نشیمن انتخاب می کنند به همین دلیل این مبلمان یکی از محبوب ترین مدل های مبل به حساب می آید و برای طراحی و تزیین محیط استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون منزل مسکونی ایرانی

هر فرد بسته به اینکه در کدام منطقه یا کشور باشد می تواند از عناصر خاصی برای دکوراسیون و طراحی داخلی منزل خود استفاده کند. هماهنگی بین اجزا و ترکیب این هارمونی با رنگ و نور محیط، فضایی خاص و منحصر به فرد را برای ساکنان هر سازه ایجاد می کند و به آنها آرامش و دلگرمی می دهد.

دکوراسیون داخلی یک خانه کوچک ایرانی را می توان از عناصر خاصی مانند سنت ها، آداب و رسوم و آداب و رسوم اقوام مختلف با توجه به میل مردم این کشور استخراج کرد. استفاده از تجهیزات و لوازم با تناسب فرهنگی در هر خانه ای کمک زیادی به دکوراسیون داخلی خانه می کند. به یاد داشته باشید که استفاده از هر نوع وسایل و مبلمان باید با رنگ و نور محیط هماهنگ باشد تا از شلوغی و هرج و مرج در محیط کاملاً جلوگیری شود.

اما این بار یک تفاوت جالب وجود داشت و آن این بود که مبل های قرن بیستم را معماران و طراحان به جای کابینت سازان و نجاران می ساختند. این صنعتگران و طراحان با استعداد در هنرستان آلمانی باهاوس بزرگ شدند. دانش‌آموزان این هنرستان، تحت تأثیر شعار «فرم از عملکرد پیروی می‌کنند» یاد گرفتند که مفاهیم طراحی خوب را می‌توان در نیازهای تولید انبوه تجاری و نیاز به خانه‌ها در عصر فراصنعتی یافت. مبلمانی که بر اساس این ایده و تفکر شکل گرفته و ساخته شده بود، طراحی ساده و هندسی برای دکوراسیون داخلی داشت و نشان می داد که ترسی از تولید ماشینی ندارند.

مارسل بروئر یکی از پیشروان این سبک برای دکوراسیون داخلی است. بروئر در سال 1925 با طراحی صندلی به نام “ریحان” که از لوله های فولادی سبک با بند های چرمی نرم ساخته شده بود سبک جدیدی ایجاد کرد و سپس صندلی سسکا را طراحی و عرضه کرد و در آن به جای چهار پایه از یک صندلی استفاده کرد. نوار شکل لوله های فولادی طراحان دیگر نیز شروع به استفاده از فولاد لوله ای کردند. تولیدکنندگان مبلمان آمریکایی و اسکاندیناوی نیز همین روند را دنبال کردند. در سال 1830، معمار فنلاندی آلوار آلتو، از چوب کم رنگ به جای فولاد سرد در طراحی مبلمان استفاده کرد و صندلی های تخته سه لا توس او به دلیل شکل زیبا و کیفیت انعطاف پذیر خود شناخته شده اند. چارلز ایمز یکی از چهره های مهم اواسط قرن است که توانسته با استفاده از چوب بلوز بنفش و کوسن های چرمی، صندلی راحتی و خاص برای دکوراسیون داخلی بسازد.

توجه: این مقاله یک گزارش تبلیغاتی است و اویم شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در قبال محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید