ما نیازهای بازار داخلی / گزارش پیشرفت پروژه را در پورتال سهامداران برآورده می کنیم


ما نیازهای بازار داخلی / گزارش پیشرفت پروژه را در پورتال سهامداران برآورده می کنیم

اخبار بورسا:

سعید زرندی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در گفتگو با اخبار بورساوی در خصوص زمان شروع قراردادهای منعقده خاطرنشان کرد: امروز 5 قرارداد منعقد شد. برخی از شرکت ها پس از برنده شدن، کسب و کار خود را آغاز کرده اند. مدت شروع قراردادها از یک سال تا 16 ماه خواهد بود. قراردادها شامل نصب، کمپرسور نیتروژن، سیستم بخار شرکت، کمپرسور می باشد.

وی در خصوص آثار مالی طرح توسعه قراردادها گفت: باید منتظر آثار مالی قراردادهای منعقد شده در سال آینده باشیم. به محض راه اندازی نتایج آن را خواهیم دید. امیدواریم در سال 1402 عملیاتی شوند. یکی از دلایلی که امروز جمع شدیم تاکید بر سرعت انجام کارها بود. زمان پروژه را تا حد امکان کوتاه کردیم و برآورد کردیم که شرکت های پیمانکاری با توجه به شرایط بازار به کوتاه شدن زمان اجرا کمک کنند. یک مدل مشوقی که ما برای شرکت ها برای تغییر آب و هوا در نظر می گیریم.

زرندی درباره اطلاعات پیشرفت پروژه توضیح داد: از اواخر ماه جاری گزارش پیشرفت کار را در پورتال سهامداران به صورت تصویری و ماهانه به اطلاع سهامداران خواهیم رساند. در این پرتال پیشرفت پروژه به صورت کامل ارائه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در خصوص تامین مواد در شرایط تحریم اظهار داشت: تمام اقداماتی که در نظر گرفته می شود در شرایط حد بالای تحریم است. هرچه شرایط بهتر باشد، کار سریعتر انجام می شود. اگر تحریم تقویت شود از آن عبور می کنیم.

وی به مناسبت سود محقق شده شیران تصریح کرد: امسال در وضعیت بسیار بالایی از افزایش قیمت نفت هستیم. در این مدت در حوزه صادرات و برای اینکه بتوانیم تعادل ایجاد کنیم، نرخ را با توجه به شرایطی که به ثبات برسد، تعدیل کردیم. دارایی LAB شرکت کافی است، با ذخایر موجود در مخزن بیش از سال آینده. زیرا سیاست شرکت کاهش فروش بود. قطعا برنامه ای داریم که تا پایان سال با ثبات شرایط و سرعت مضاعف جبران کنیم.

زرندی ادامه داد: با این حال باید در نظر داشته باشیم که در سال های اخیر نفت کمترین قیمت و محصول بالاترین قیمت را داشت. اما در حال حاضر برعکس این مشکل اتفاق افتاد، یعنی. قیمت روغن بالاست و قیمت محصول با فاصله زمانی تغییر می کند. اما اقدامات لازم برای مدیریت نظر سهامداران در بهترین شرایط انجام شده است.

وی در خصوص فروش داخلی شیران خاطرنشان کرد: در هر شرایطی و حتی با کمترین قیمت با توجه به تعهدی که داریم نیازهای بازار داخلی را فراموش نکرده و تحویل می دهیم. هزینه روزانه افزایش می یابد، اما محصول نهایی با فاصله زمانی افزایش می یابد. بنابراین باید مدیریت کنیم که شرکت متحمل ضرر نشود. زیرا ناگهان قیمت تمام شده بسیاری از محصولات ما نزدیک به 40 درصد افزایش یافت اما توانستیم با کمترین خرید بیشترین سود را داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران گفت: برای ما کمی متفاوت است زیرا محصول LAB بازار خاص خود را دارد و محصولات ما را شامل نمی شود. تاثیر جنگ در اوکراین که ما این مشکل را با تقویت بخش تجاری حل خواهیم کرد.

زرندی در خصوص تاثیر محصول مشترک با پالایشگاه اصفهان بر سودآوری شیران گفت: به هر نحوی می تواند موثر باشد اما کمی زمان می برد. زیرا محصولاتی با تکنولوژی بالا و ارزش افزوده هستند. این مسیری برای شروع است و همه صنایع باید به این سمت بروند. ممکن است بیش از یک سال طول بکشد.

پایان مقاله

دیدگاهتان را بنویسید