ما نسبت به تغییر مرزها هشدار داده ایم


ما نسبت به تغییر مرزها هشدار داده ایم

به گزارش مردم سالاری آنلاین، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ارمنستان در نشست خبری مشترک با «آارات میرزویان» در سفر به ایروان، در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت مذاکرات از سرگیری برجام و تحولات داخلی کشورمان، ارائه کرد. گزارشی از آخرین روند مذاکرات برای رفع تحریم‌ها علیه ایران و گفت: توافق کرده‌ایم همکاری قوی‌تری بین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی داشته‌ایم.
وی افزود: اتهامات بی اساس آژانس به فعالیت های صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران. در مورد نحوه پاسخگویی به سوالات آژانس به توافق رسیدیم، پروتکل لازم تنظیم و بین دو طرف توافق شد.
وزیر امور خارجه گفت: در عین حال در هفته‌های اخیر پیشرفت‌های خوبی در زمینه تبادل اسرای ایرانی و آمریکایی حاصل شده است و یک هیئت ثالث به نمایندگی از طرف آمریکایی در تهران حضور داشتند و در همین راستا در اقدام بشردوستانه یکی از زندانیان دوتابعیتی چند روز پیش این ایرانی آمریکایی را به عمان تحویل دادیم.
این دیپلمات عالی رتبه کشورمان ادامه داد: تبادل پیام با طرف آمریکایی تا نقطه پایانی توافق ادامه یافت. اما در ناآرامی ها و شورش های اخیر در ایران، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی عجولانه، بی پروا و مداخله جویانه عمل کرده اند.
وی افزود: امروز در ایران همه چیز به شکل طبیعی خود در حال انجام است، ما حساب شورشیان، افراد مسلح و تروریست ها را به طور کامل از افرادی که مطالبات مسالمت آمیز دارند جدا کرده ایم. هیچ کس در ارتباط با مطالبات صلح در ایران دستگیر نشده است. همچنین به طرف آمریکایی و اروپایی هشدار دادیم که با تحلیل های غلط، شورشیان، شورشیان و تروریست ها را در جمهوری اسلامی ایران تحریک نکنند و با وجود این فضا، تبادل پیام و گفتگو برای رسیدن به مرحله نهایی توافق و بازگشت همه طرف ها به برجام در راه درست است. ایناهاش.
امیر عبدالاخیان در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییر مرزها در منطقه در ارتباط با توسعه منطقه قره باغ و برخی از تحرکات جمهوری آذربایجان در این زمینه گفت: رئیس جمهور آذربایجان رسما به این مقام ارشد اطلاع رسانی کرده است. مقامات ایران در مذاکرات دیپلماتیک که چنین قصدی دارند و جمهوری آذربایجان هیچ برنامه ای برای تغییر ژئوپلیتیک منطقه یا تغییر مرزهای رسمی منطقه نخواهد داشت.
وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: در عین حال ما در ایران در بالاترین سطح نسبت به هرگونه تغییر احتمالی در ژئوپلیتیک یا مرزهای منطقه ای هشدارهای لازم را به مقامات ذیربط داده ایم و ایران تمامی توانمندی های لازم را برای جلوگیری از چنین تغییراتی دارد. اقدام ممکن
منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید