قیمت نفت برنت در محدوده 109 دلار کاهش یافت


قیمت نفت برنت در محدوده 109 دلار کاهش یافت

بورسا نیوزوست تگزاس اینترمدیت در بازار بورس نیویورک با 2.3 درصد کاهش به 103.80 دلار در هر بشکه رسید.قیمت نفت خام برنت با 2.24 دلار یا 2 درصد کاهش به 109.50 دلار در هر بشکه رسید. هر دو شاخص در روز چهارشنبه حدود 3 درصد کاهش یافتند و به پایین ترین سطح خود از اواسط ماه می رسیدند.

سرمایه گذاران همچنان به ارزیابی اینکه چقدر باید نگران اقتصاد جهانی در رکود باشند، ادامه می دهند زیرا بانک های مرکزی اقداماتی را برای افزایش سریعتر نرخ بهره و مهار تورم انجام می دهند.

به گفته کازوهیکو سایتو، تحلیلگر ارشد Fujitomi Security، بازارهای نفت تحت فشار نزولی قرار گرفته اند زیرا سرمایه گذاران نگران هستند که افزایش نرخ های بهره ایالات متحده می تواند بهبود اقتصادی را متوقف کند و تقاضا برای سوخت بیشتر را تحت تاثیر قرار دهد. صندوق های سرمایه گذاری مشترک آمریکا و اروپا در آستانه پایان سه ماهه دوم قراردادهای خود را می فروشند که سرمایه گذاران را دلسرد می کند. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت ممکن است قبل از تعطیلات آمریکا در 4 جولای به زیر 100 دلار در هر بشکه برسد.

در همین حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه گفت که فدرال رزرو در تلاش برای ایجاد رکود برای توقف تورم نیست، بلکه متعهد به کنترل افزایش قیمت ها است، حتی اگر خطر رکود را به همراه داشته باشد.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، از کنگره خواسته است تا کاهش سه ماهه مالیات فدرال بنزین را برای کمک به مبارزه با قیمت های بالای بنزین در پمپ بنزین ها و کاهش فشار بر مصرف کنندگان آمریکایی تصویب کند.

مدیران هفت شرکت نفتی که از سوی کاخ سفید برای کاهش قیمت سوخت تحت فشار قرار گرفته اند، قرار است امروز با رئیس جمهور آمریکا دیدار کنند. بایدن علناً از غول های نفتی به دلیل سودهای کلانی که از افزایش قیمت ها به دست آورده اند انتقاد کرده است، اما رئیس جمهور مستقیماً با مدیران یا نمایندگان شرکت های انرژی صحبت نکرده است.

آمار مؤسسه نفت ایالات متحده نشان می دهد که ذخایر نفت ایالات متحده در هفته گذشته 5.6 میلیون بشکه و ذخایر بنزین 1.2 میلیون بشکه افزایش یافته است، در حالی که سایر ذخایر سوخت از جمله گازوئیل و نفت کوره با حدود 1.7 میلیون بشکه کاهش یافته است. آمارهای دولتی نشان می دهد که ظرفیت پالایش نفت آمریکا در سال 2021 برای دومین سال متوالی کاهش یافته است و بسته شدن این پالایشگاه مانع از تولید بنزین و گازوئیل کافی در این پالایشگاه شده است.

به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که ذخیره هفتگی نفت که قرار بود روز پنجشنبه منتشر شود، به دلیل مشکلاتی در این سامانه، حداقل تا هفته آینده به تعویق خواهد افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید