قابلیت جدید سامسونگ برای امنیت فایل های شخصی کاربرانسپردن تلفن همراه خود به دست‌کاری که فضای داخل آن حاوی اطلاعات شخصی و خصوصی است، ممکن است برای دارندگان تلفن احساس ناراحتی کند. با این حال، واقعیت وحشتناک افشای اطلاعات شما در طول فرآیند تعمیر در واقع برای برخی از افراد اتفاق افتاده است. SamMobile یک بیانیه مطبوعاتی از سایت مطبوعاتی کره ای سامسونگ پیدا کرد که می گوید این شرکت امیدوار است با یک ویژگی جدید حفظ حریم خصوصی به نام Repair Mode (از طریق Ars Technica) به این موضوع پایان دهد. این به تکنسین ها دسترسی محدودی به داخل گوشی شما می دهد. اگر به نظر می رسد که آنها ممکن است دسترسی کافی برای رفع مشکل داشته باشند، در واقع آنها فقط دسترسی کافی برای رفع مشکل با دستگاه خواهند داشت، اما نمی توانند چیزهایی مانند عکس های کاربر را ببینند.

این ویژگی ابتدا در گوشی های گلکسی اس 21 کره جنوبی در دسترس خواهد بود. این شرکت قصد دارد در آینده پشتیبانی خود را از مدل های دیگر نیز گسترش دهد. همانطور که در بیانیه مطبوعاتی سامسونگ آمده است، قابلیت Repair Mode از طریق قسمت Battery and Device Care در تنظیمات گوشی قابل دسترسی خواهد بود. پس از انجام این کار، گوشی به حالت Repair Mode راه اندازی می شود و سپس حساب ها، عکس ها و پیام های شما مخفی می شوند. فقط برنامه های از پیش نصب شده توسط تعمیرگاه یا هر شخص دیگری که در طول این فرآیند تلفن شما را لمس می کند قابل دسترسی خواهد بود. و فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی حالت تعمیر را خاموش کنید.

سامسونگ تا کنون تایید نکرده است که آیا حالت تعمیر در مناطق دیگر عرضه می شود یا اینکه کدام گوشی از این ویژگی پشتیبانی می کند. این شرکت همچنین جزئیاتی در مورد مدل های دیگری که از این ویژگی پشتیبانی می کنند، منتشر نکرده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید