فقط دلار مبادله ای و اجاره ای مجاز به خرید است


فقط دلار مبادله ای و اجاره ای مجاز به خرید است

اخبار بورسا: بانک مرکزی اعلام کرد: در پی انتشار خبری مبنی بر فروش دلار تقلبی توسط یک واحد تجاری غیرمجاز موسوم به قائم (قاسم حصارکی و شرکا) واقع در مرکز تجارت جهانی فردوسی تهران، به اطلاع داد که طبق قوانین و مقررات مربوطه. ، تنها بانک مرکزی مسئول است. نظارت بر موسسات دارای مجوز از این بانک اعم از صرافی و لیزینگ می باشد.

در خصوص فعالیت موسسات فاقد مجوز از بانک مرکزی بر اساس ماهیت ذاتی وظایف نیروی انتظامی محترم ج. الف و توانمندی ها و امکانات این نیرو و بر اساس بند 2 گام اول «برنامه جامع ساماندهی بازار غیرمتشکل پول» مصوب مراجع ذیصلاح و مفاد مرحله اول «منشور تنظیم مقررات» پیش نویس بازار پول “ساماندهی موسسات غیرمجاز” مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، شناسایی کلیه موسسات پولی و بانکی غیرمجاز و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بازار پولی و بانکی کشور (از جمله عوامل غیرمجاز در حوزه صرافی و لیزینگ ) از ماموریت های پلیس محترم ج. الف واقع شده است لذا پلیس محترم ج. الف- لازم است فعالان غیرمجاز در بازار پول شناسایی و اقدامات لازم برای جلوگیری از فعالیت آنها انجام شود.

بانک مرکزی علیرغم محدود بودن وظایف خود به نظارت بر موسسات دارای مجوز از بانک مرکزی، در صورت نظارت بر فعالیت موسسات غیرمجاز اعم از اتحادیه های صنفی و کارگزاران غیرمجاز فعال در حوزه صرافی و لیزینگ، اقدام خواهد کرد. پس از آن موضوع را برای جلوگیری از فعالیت خود به پلیس ارجاع دهند.

در خاتمه از هموطنان گرامی تقاضا می شود جهت جلوگیری از خطر اموال و دارایی های خود، امور ارزی و لیزینگ را صرفاً به شرکت های مجاز صرافی و لیزینگ که نام آنها در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی به نشانی www.cbi درج شده است، انجام دهند. ir و پس از مشاهده لایسنس نصب شده در سایت شرکت و تایید اعتبار آن از پایگاه مذکور می توانند اقدام کنند.

همچنین از مردم عزیر درخواست می شود در صورت مشاهده واحدهای ارزی غیرمجاز در هر نقطه از کشور، مشخصات خود را به بانک مرکزی اعلام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید