فریادهای بلند مصطفی راغب هنگام خواندن آهنگی احساسی در کنسرتش


مصطفی راغب خواننده مشهور ایرانی است که چند سالی است با آهنگ های زیبایش شناخته می شود. در برنامه های مختلف تلویزیونی ظاهر شد. امروز در ایران فورفان می خواهیم ویدیویی را برای شما قرار دهیم که در آن اشک های مصطفی راغب را در کنسرتش مشاهده کنید.

فریادهای مصطفی راغب در کنسرتش

در این ویدئو فریادهای مصطفی راغب در کنسرت او را مشاهده می کنید

ویدیو هیجان راغب از کنسرتش

تاثیرات عجیب موسیقی غمگین بر روان آیا باید موسیقی غمگین گوش کنیم یا نه؟

اخیراً مطالعه ای انجام شده است که نشان می دهد چرا موسیقی غمگین در حال محبوب شدن است و چرا مردم در وهله اول به موسیقی غمگین گوش می دهند. با شنیدن این نوع موسیقی چه اتفاقی در مغز و بدن ما می افتد؟

چرا برخی از ما آهنگ های غمگین را دوست داریم به نظر می رسد ریشه های بیولوژیکی دارد. پروفسور دیوید هورون از دانشگاه اوهایو در این زمینه تحقیق کرده است که چرا برخی از مردم موسیقی غمگین را دوست دارند و برخی دیگر اصلا آن را دوست ندارند و حتی نمی توانند به آن گوش دهند. او معتقد است که این مشکل به دلیل ترشح یک هورمون است.

گریه های مصطفی راغبآهنگ غمگین

پروفسور هورون می گوید: «یکی از چیزهایی که به نظرم جالب بود، تفاوت بین افرادی بود که به موسیقی غمگین گوش می دهند و آن را دوست دارند و افرادی که از آن متنفرند. تحقیقات ما نشان داده است که این مشکل به دلیل وجود هورمونی به نام پرولاکتین است. وقتی کسی گریه می کند، پرولاکتین در بدن او ترشح می شود. این ترشح پرولاکتین به او احساس بهتری می دهد و او را آرام می کند.

تاثیر عجیب موسیقی غمگین

اما این هورمون چگونه ترشح می شود؟ او توضیح می دهد: “کسانی که از گوش دادن به موسیقی غمگین لذت می برند مقدار زیادی پرولاکتین ترشح می کنند و کسانی که آن را ناراحت کننده و بی فایده می دانند و نمی خواهند آن را بشنوند، احتمالاً هنگام گوش دادن به آن، پرولاکتین کافی ترشح نمی کنند.”

گریه های مصطفی راغبموسیقی غمگین

بنابراین پرولاکتین هورمونی است که به ما احساس خوبی می دهد و باعث آرامش می شود. اگر هنگام گوش دادن به موسیقی غمگین این هورمون در بدن ما ترشح شود، احساس خوبی خواهیم داشت، اما اگر ترشح نشود یا به اندازه کافی نباشد، آنچه از موسیقی غمگین به دست می‌آوریم تنها غم و اندوه است و به ما کمک نمی‌کند تا احساس بهتری داشته باشیم.

بنابراین در نهایت به این نتیجه می رسیم که تمام احساسات ما، از جمله احساسی که پس از گوش دادن به موسیقی غمگین به دست می آوریم، تحت تاثیر هورمون ها هستند.

اینستاگرام و انجمن آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید