عزاداران حسینی به دیدار رضا گلزار در هیئت معروف تهران می شتابند


با وجود انتقادات و تکذیب های فراوان، محمدرضا گلزار را همچنان می توان محبوب ترین و محبوب ترین بازیگر ایرانی دانست. حضور او در هر مکانی نظم آنجا را به هم می زند. هجوم هواداران رضا گلزار در هیئت معروف ایرانی را در ایران فور فن ببینید.

رضا گلزار در هیئت معروف ایران

هیئت عزاداری، هیئت مذهبی است که مجالس عزاداری پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و اهل بیت (علیهم السلام) را برپا می کند. اگرچه مراسم عزاداری سابقه ای طولانی دارد; اما کلمه هیئت برای نامگذاری این مجالس چیز جدیدی است و قدمتی کمی بیش از یک قرن دارد. هیئت های عزاداری بیشتر بر اساس عزاداری امام حسین (ع) است. مراسم هیئت دارای چهار جزء اصلی است: تلاوت قرآن، تلاوت زیارتنامه یا دعا، سخنرانی و دعا.

رضا گلزار در هیئت رضا گلزار

موضوع فعالیت

هیئت عزاداری یک هیئت مذهبی است که مجالس عزاداری پیامبر (ص) و اهل بیت (علیهم السلام) را برپا می کند. هیئت های عزاداری بیشتر بر اساس عزاداری امام حسین (ع) است. اعضای هیئت ها گروه هایی از شهرها یا روستاها هستند که برای عزاداری و دعا برای پیامبر (ص) و اهل بیت (علیهم السلام) دور هم جمع می شوند. این هیئت توسط مردم اداره می شود و با سرمایه علاقه مندان به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) تشکیل می شود. شوراها اغلب در طول سال فعالیت می کنند و جلسات مذهبی برگزار می کنند. اما در مناسبت های مذهبی مانند ایام شهادت ائمه برنامه های ویژه ای دارند. در روز عاشورا هیئت های زیادی به عنوان دسته عزا از حسینیه یا محله بیرون می آیند و به اماکن متبرکه می روند. هر تابلو دارای یک نام خاص و یک پرچم و نماد خاص است. اسامی هیئت ها اغلب از نام ائمه یا شهدای کربلا گرفته شده است.

رضا گلزار در هیئت معروف ایران

عزاداران حسینی به دیدار رضا گلزار در هیئت معروف تهران می شتابندرضا گلزار در محرم

مراسم اهدای جایزه

مراسم هیئت دارای چهار جزء اصلی است: تلاوت قرآن، تلاوت عبادت یا نماز، سخنرانی و تلاوت.
این مراسم اغلب با خواندن آیاتی از قرآن آغاز می شود و پس از آن با خواندن یک عبادت یا دعا شروع می شود. سپس واعظ که معمولاً یک روحانی است،
سخنرانی می کند سخنرانی یک واعظ معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد. موضوع سخنرانی مسائل دینی، اخلاقی، اجتماعی و گاه سیاسی است. واعظ سخنان خود را با دعا و ذکر مصائب اهل بیت علیهم السلام به پایان می رساند و پس از او مداح به مدیحه سرایی و مدیحه سرایی می پردازد و شرکت کنندگان بر سینه می کوبند.

هیئت معروف تهرانعزاداری سیدالشهدا

اینستاگرام – ساعد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید