طلا دوباره عقب نشینی کرد


طلا دوباره عقب نشینی کرد

اخبار بورساهر اونس طلا با 7.8 درصد کاهش به 1622.10 دلار رسید و طلای آمریکا با 0.48 درصد کاهش به 1623.10 دلار رسید.

شاخص دلار ثابت بود و روز چهارشنبه 0.8 درصد افزایش یافت، در حالی که بازدهی 10 ساله خزانه داری به بالاترین سطح خود از اواسط سال 2008 رسید.

فدرال رزرو روز چهارشنبه در گزارشی که نشان می‌دهد شرکت‌ها نسبت به دورنما بدبین می‌شوند، گفت: فعالیت‌های اقتصادی ایالات متحده در هفته‌های اخیر نسبتاً گسترش یافته است، اگرچه در برخی مناطق ثابت و در برخی دیگر کاهش یافته است.

این گزارش می تواند انتظارات برای چهارمین افزایش 75 واحدی متوالی در ماه آینده را کاهش دهد و آخرین داده ها نشان می دهد که تورم بیش از سه برابر هدف دو درصدی بانک مرکزی باقی مانده است.

در حالی که طلا به عنوان محافظ در برابر تورم در نظر گرفته می شود، نرخ های بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می دهد که بازدهی ندارد.

داده‌های روز چهارشنبه نشان داد که تورم مصرف‌کننده منطقه یورو در ماه سپتامبر کمتر از تخمین‌های قبلی بود، اما همچنان در بالاترین حد خود قرار داشت و بر انتظارات بازار برای افزایش بیشتر نرخ بهره قبل از پایان سال تاکید کرد.

به گزارش رویترز، دارایی های SPDR Gold Trust، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری مشترک با پشتوانه طلا در جهان، روز چهارشنبه 6.08 تن کاهش یافت که بزرگترین خروجی یک روزه آنها از ماه جولای است.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.4 درصد کاهش به 18.36 دلار در هر اونس، پلاتین 0.6 درصد کاهش یافت و به 878.52 دلار رسید و پالادیوم با 0.6 درصد کاهش به 18.88 دلار رسید و به 78 سنت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید