طرفین مدعی خود ناقض حقوق بشر هستند


طرفین مدعی خود ناقض حقوق بشر هستند

اخبار بورساناصر خانانی سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر مواضع برخی کشورهای اروپایی و غربی در قبال مشکلات داخلی ایران و دخالت آنها در امور داخلی ایران به بهانه حقوق بشر را محکوم کرد و گفت: خود این کشورهای مدعی حقوق بشر و حقوق بشر را زیر پا می گذارند. شهروندان کشورهای خود و همچنین شهروندان کشورهای دیگر در بسیاری موارد مورد تجاوز قرار می گیرند. لذا صلاحیت لازم برای اظهار نظر در این موارد را ندارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین درباره نشست امروز شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در رابطه با ایران و اتفاقات داخلی کشورمان اظهار داشت: ما به تصمیم و اقدام آنها بلافاصله عمل می کنیم و امیدواریم نتایج رایزنی‌هایی که در چند روز اخیر با مقامات اروپایی انجام شد، منجر به اتخاذ سیاست معقول و رفتار معقولانه در قبال ایران شود.

کنعانی ادامه داد: از طرف های اروپایی دعوت می کنیم به شعارهایی که به یکدیگر می دهند پایبند بمانند، از جمهوری اسلامی صحبت می کنند، کشوری مقتدر و مسئولیت پذیر و نقش تعیین کننده ای در امنیت منطقه داشته است، کشوری که یک کشور است. شریک ثبات و رفتار مسئولانه در برابر تحولات منطقه ای و بین المللی.

وی گفت: ما از رفتار غیرمنطقی و مداخله جویانه مقامات اروپایی در قبال ایران جلوگیری می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید