شهروندان باید یک کد منحصر به فرد دریافت کنند


شهروندان باید یک کد منحصر به فرد دریافت کنند

اخبار بورسا: علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی درباره محدودیت های بانکی ایجاد شده برای شهروندان گفت: به طور کلی ارائه خدمات بانکی به شهروندان سازوکار ضروری و پیش بینی شده در قانون است و اخیراً مراجع ذی صلاح بخشنامه هایی در این زمینه صادر کرده اند. با توجه به اینکه شهروندان باید کد یکتا را از مراجع قانونی دریافت کنند و این کد مبنای کلیه خدمات دریافتی اتباع خارجی از شبکه محسوب می شود، لذا این موضوع را به شبکه بانکی نیز برجسته کرده ایم.رئیس کل بانک مرکزی درباره سقف کارت به کارت برای اتباع افزود: برای اتباع خارجی مانند ایرانی ها سقف روزانه کارت به کارت 10 میلیون تومان است و تفاوتی بین اتباع و هموطنان ندارد.

صالح آبادی درباره سقف خرید روزانه برای شهروندان گفت: سقف خرید روزانه برای شهروندان مانند ایرانیان برای هر نفر 100 میلیون تومان و هر کارت 50 میلیون تومان است.

بر اساس این گزارش از اوایل تیرماه، بر اساس بخشنامه تعدادی از بانک ها به شعب خود، ارائه خدمات به اتباع خارجی به شدت محدود شده است. بانک ها دلیل این محدودیت های مبارزه با پولشویی را بیان می کنند.

در متن این بخشنامه با تاکید بر اینکه این مصوبه دستور مراجع ذیصلاح است، آمده است: از تاریخ ابلاغ این بخشنامه ارائه خدمات بانکی زیر به اشخاص خارجی تا اطلاع ثانوی موقتاً ممنوع است.

افتتاح حسابهای ارزی و ریالی (انفرادی و مشترک) اعم از وام جاری و پس انداز، سپرده پس انداز کوتاه مدت و بلندمدت.

حواله هر گونه وجوه اعم از درون بانکی و بین بانکی از محل حساب های منبع اشخاص خارجی.

انتقال هرگونه وجه اعم از درون بانکی و بین بانکی به حساب افراد خارجی.

بر اساس پیام تعدادی از اتباع خارجی، تلفن همراه این افراد از چند روز گذشته مسدود بوده و برای انتقال وجه باید به دستگاه های خودپرداز مراجعه کنند که این امر طبق بخشنامه برخی بانک ها رخ داده است.

پیش از این و در سال های اخیر ارائه خدمات بانکی به خارجی ها گاه با اختلالاتی همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید