شرکت ملی پست مسئول اجرای GNAF به عنوان یکی از زیرساخت های هوشمند شهری است



پایگاه داده آدرس مبتنی بر مکان (GNAF) به عنوان یکی از زیرساخت های مهم تبادل داده مبتنی بر مکان در مدیریت واحدهای شهری از اهمیت بالایی برخوردار است. GNAF در واقع امکان تأیید و تأیید یک آدرس فیزیکی را به همراه موقعیت مکانی و مختصات جغرافیایی آن در کشور می دهد.

مدیرکل جغرافیا و اطلاعات مکانی به این نشریه گفت: در ادبیات علمی شهر هوشمند یک منطقه شهری است که از انواع حسگرها و روش های الکترونیکی برای جمع آوری اطلاعات استفاده می کند. سپس از این اطلاعات برای مدیریت مؤثر دارایی ها، منابع و خدمات شهرداری استفاده می شود. این فرآیند شامل جمع آوری اطلاعات از شهروندان، دستگاه ها و منابع شهری است که برای نظارت و مدیریت تاسیسات شهری، شبکه های آبرسانی، مدیریت پسماند، کشف جرم، سیستم های اطلاعاتی، مدارس، بیمارستان ها و سایر خدمات اجتماعی مورد تجزیه و تحلیل و پردازش قرار می گیرد.
دولت گفت: پایگاه داده GNAF به عنوان یکی از زیرساخت های مهم برای به اشتراک گذاری داده های مبتنی بر مکان در مدیریت واحد شهر بسیار مهم است. GNAF در واقع امکان تأیید و تأیید یک آدرس فیزیکی را به همراه موقعیت مکانی و مختصات جغرافیایی آن در کشور می دهد. همچنین امکان تعیین محل دقیق آدرس های فیزیکی از طریق ایجاد و راه اندازی پایگاه ملی GNAF وجود دارد. هدف از ایجاد زیرساخت GNAF در واقع امکان استفاده از واحدهای مدیریتی واحد شهر به منظور ایجاد ارتباط مستقیم با جامعه و زیرساخت های شهری است که منجر به پاسخگویی فوری به نیازهای شهر و شهروندان می شود.

وی با برشمردن مزایای GNAF افزود: از جمله مزایای GNAF افزایش کارایی، افزایش دقت و داده های قابل اعتماد است که باعث افزایش هوشمندی و کاربردهای مناسب برای شهر هوشمند می شود. و غیره به موضوعات مرتبط با مشاغل خصوصی و دولتی از جمله مکان و غیره و همچنین نیازهای عمومی از جمله مدیریت بحران، جمع آوری قبوض. و شامل خدمات اضطراری می شود.
در نهایت دولت اعلام کرد که شرکت ملی پست به عنوان متولی اجرای GNAF به عنوان یکی از زیرساخت‌های شهر هوشمند در ایران، هوشمندسازی درون سازمانی را آغاز کرده است. از پایگاه داده GNAF برای تسهیل ارسال و توزیع و همچنین طراحی خدمات جدید مبتنی بر مکان بر اساس پایگاه داده آدرس استفاده می کند.

گفتنی است، سومین اکسپوی شهر هوشمند 2022 ایران با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با حمایت وزارت کشور از 12 تا 14 تیرماه 1401 در مصلی تهران برگزار می شود. مرکز توسعه دولتی، فناوری اطلاعات و آمار). جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه دائمی نمایشگاه به نشانی www.smartcityxpo.com و یا با شماره تلفن 44 و 22893242-021 و یا 09916364416 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید