شرایط فروش فوری خودرو به مناسبت عید غدیر خم 1401


شرایط فروش فوری خودرو به مناسبت عید غدیر خم 1401

مرحله دوم فروش جمعی خودروسازان از طریق سامانه یکپارچه توزیع خودرو از شنبه 25 تیرماه آغاز می شود.
روش فروش آنی خودرو رسما تغییر کرده و سایر خودروسازان طرح فروش آنی خودرو یا سوپر را اجرا نمی کنند. آنها بررسی کردند و تحویل گرفتند. حال باید دید جایگزینی طرح فروش فوری خودرو چقدر به بازار پرتلاطم خودرو کمک می کند.
فروش نقدی و ویژه برخی از محصولات Car Manager به قید قرعه از شنبه 25 لغایت سه شنبه 28 تیرماه از طریق sale.iranecar.com انجام می شود.
نماینده ناظر مجلس در شورای عالی بورس به تشریح جزئیات مصوبه شورا برای فروش خودرو در بورس پرداخت.
در زمان عرضه خودرو در بورس کالا، اولویت با خودروهای بومی و یا خودروهایی است که در داخل کشور مونتاژ می شوند. خودروهای خارجی در مراحل بعدی با تایید وزارت صنعت در بورس عرضه خواهند شد.
محسن علیزاده درباره مصوبه امروز شورای عالی بورس در خصوص فروش خودرو در بورس گفت: پیش از این فروش خودرو در بورس وجود داشت، اما در همان روز فروش با توقف آن اقدام کردند. نامه ای از وزارت صنعت و این موضوع در جلسه شورای عالی بورس حل شد و به همین دلیل امروز وزیر صنعت به شورای عالی بورس آمد و بررسی شد که چگونه برای فروش خودرو در بورس کالا
وی افزود: پس از توضیحات کارشناسان در نهایت مقرر شد وزارت صنعت موافقت خود را اعلام و محدودیت عرضه خودرو را رفع کند و در این زمینه کمک کند. چند خودرو و در چه ساعتی و کدام خودروها با اولویت در بورس عرضه می شود و از قیمت آن مطلع شوید.
به گفته نماینده ناظر مجلس در شورای عالی بورس، با فروش خودرو در بورس به تدریج روش قرعه کشی خودرو از بین می رود و نقش دلال ها در بازار خودرو کاهش می یابد و دلال ها حذف می شوند و عرضه خودرو شفاف خواهد شد و همچنین قیمت آن از طریق عرضه و تقاضا در بازار تعیین می شود.
علیزاده همچنین گفت: مهمترین دستاورد عرضه خودرو در بورس کالا این است که دیگر با روش قیمت گذاری تعیین نمی شود، بلکه قیمت آن را بازار تعیین می کند و این به تامین نقدینگی خودروسازان و توسعه خطوط تولید کمک می کند. شرکت های خودروسازی
وی درباره آغاز عرضه خودروهای داخلی یا خارجی گفت: اولویت خودروهای داخلی یا خودروهایی است که در داخل کشور مونتاژ می شوند. خودروهای خارجی در مراحل بعدی با موافقت وزارت صنعت در بورس عرضه می شود و این توافقنامه برای تعیین سازوکار عرضه خودرو خواهد بود و امروز وزیر صنعت خودرو را برای عرضه در بورس پذیرفت و امضا کرد. صورتجلسه شورای عالی بورس و تصویب شورای عالی بورس ظرف یکی دو روز آینده از سوی وزیر اقتصاد برای اجرا ابلاغ خواهد شد.
نماینده ناظر مجلس در شورای عالی بورس ادامه داد: در خصوص تحویل اولیه کالا در بورس به طور کلی ساز و کار بورس به گونه ای است که سقف آن نیز در کمیته های فنی با مساعدت تعیین می شود. وزارت صنعت و بورس کالا در مورد نحوه عرضه آنها تصمیم گیری می کند، اما در جلسه امروز بحثی درباره عرضه چند درصدی خودروسازان داخلی و آیین نامه ای که ساز و کار آن از قبل مشخص شده است، مطرح نشد. ، باید مورد موافقت وزارت صنعت و سازمان بورس باشد.
علیزاده درباره اینکه در تجربه قبلی عرضه خودروهای کارآمد تک کابین و دوکابین با توجه به سازوکار بورس 15 درصد کاهش یافت، گفت: عرضه خودرو در بورس می تواند باشد. در شفاف‌سازی قیمت و جلوگیری از فساد، رانت و دلالی و مهم‌ترین مزایای آن موثر است قیمت‌گذاری شفافی که می‌تواند فرهنگ دلالی و سفته‌بازی را از بین ببرد و در عوض نقدینگی را برای خودروساز تامین کند و قیمت بر اساس بازار تعدیل شود.
وی افزود: عرضه خودرو در بورس از سفارشی شدن قیمت خودرو جلوگیری می کند. همچنین با نقدینگی به دست آمده در بورس می توانند خطوط تولید را توسعه و به روز کنند و مردم در صف خرید خودرو نمانند.

دیدگاهتان را بنویسید