شباهت نیروانا قاسم خانی به مادرش همسر اول مهراب قاسم خانی


نیروانا قاسم هانی دختر مهراب قاسم هانی از همسر اولش است. مهراب قاسم هانی نیز از همسر دومش شقایق دهقان جدا شد. امروز در ایران فور فان می خواهیم تصاویری از نیروانا قاسم خانی و مادرش که شباهت زیادی به یکدیگر دارند را قرار دهیم.

شباهت نیروانا قاسم هانی و مادرش

در این ویدیو شباهت نیروانا قاسم خانی و مادرش را مشاهده می کنید

عکس های دختر مهراب قاسم هانی و همسر سابقش

دلیل شباهت فرزند به مادر چیست؟

رابطه اکولوژیکی مادر و کودک

شنیدن صدای مادر باعث می شود که بسیاری از سیستم های مغزی مختلف در کودک فعال شوند

صدای مادر همیشه در ذهن ماست، بنابراین اگر صدای مادرتان را در فروشگاهی شلوغ بشنوید، به راحتی می توانید آن را تشخیص دهید. به گفته دانشمندان، کودکان واکنش بسیار واضحی به صدای مادرشان نشان می دهند.

نیروانا قاسم هانی و مادرششباهت مادر و فرزند

در سال 2016، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد نشان دادند که مغز کودکان با شنیدن صدای مادر، بخش های بسیار خاصی از مغز آنها را فعال می کند. از طریق آزمایشی که روی 24 کودک بین 7 تا 12 سال انجام شد، این تیم توانست مغز آنها را در حالی که مادرانشان با آنها صحبت می کردند اسکن کنند. در این میان سخنان مختلفی از سوی مادران مطرح می شد، برخی سخنان از سوی زنان دیگر نیز منتشر می شد.

شباهت کودک به مادر

بر اساس آزمایش‌ها، وقتی کلمات در صدای مادر بود، بخش‌هایی از مغز کودک که مربوط به پردازش احساسات، عملکرد اجتماعی، تشخیص ارتباط و تشخیص چهره بود فعال می‌شد. شنیدن صدای مادر باعث می شود که بسیاری از سیستم های مغزی مختلف در کودک فعال شوند.

نیروانا قاسم هانی و مادرشمادر و دختر

تماشای یک نوزاد می تواند برای هر کسی لذت بخش باشد، اما اگر مادر باشید، بسیار متفاوت خواهد بود.

در یک مطالعه در سال 2014 بر روی موش ها، “هورمون عشق” یا اکسی توسین نشان داد که مغز را به حالت مغز مادر تغییر می دهد.

. بر این اساس، مطالعات نشان داده است که هر دو گیرنده شنوایی موش گیرنده های اکسی توسین هستند و عصاره هایی دارند که اکسی توسین تولید می کنند. تزریق اکسی توسین به قشر شنوایی سمت چپ موش های ماده که هرگز بچه دار نشده بودند، باعث شد که آنها بلافاصله شروع به نگاه کردن به موش های کوچک کنند. به نظر می رسد افزایش اکسی توسین باعث تغییراتی در رفتار اجتماعی می شود. دانشمندان بر این باورند که همین تغییرات شیمیایی در مغز مادران در بین انسان ها اتفاق می افتد.

اینستاگرام و برنا

دیدگاهتان را بنویسید