شایعات جدید در مورد نسخه بعدی آیفون SE


اپل معمولاً در ایجاد تغییرات اساسی در طراحی محصولات خود ماجراجو نیست. برای مثال آیفون SE 2022 را در نظر بگیرید که با افتخار همان زبان طراحی آیفون 8 را که نیم دهه پیش عرضه شد، دارد. اما اکنون ظاهراً یک خبر خوب و یک خبر بد برای کسانی است که امیدوارند نسل بعدی آیفون SE بالاخره ظاهری به روز پیدا کند.


به گزارش ایتنا و به نقل از SlashGear، جان پروسر، افشاگر اپل می گوید که نسل بعدی آیفون SE ظاهر بدون حاشیه نسل قبلی خود را از بین خواهد برد، اما طراحی آن کاملاً جدید نخواهد بود. در عوض، نسل چهارم آیفون SE ظاهراً فرم فاکتور آیفون XR را احیا خواهد کرد. اپل سال گذشته تولید آیفون XR را متوقف کرد، اما به نظر می رسد که این شرکت حاضر به کنار گذاشتن این طراحی نیست و اکنون از آن برای سری آیفون SE استفاده خواهد کرد.


البته آیفون XR واقعاً گوشی زشتی نبود. انرژی رنگارنگی را به سری آیفون تزریق می کند که به ندرت فراتر از پالت رنگ های صنعتی نقره ای، مشکی و طلایی می رود، اما از طرف دیگر، دیدن اپل با وجود فروش این گوشی های مقرون به صرفه و کسب سودهای کلان از آنها، ناامید کننده است. سال ها، یک طرح قدیمی را بازیافت می کند.آیفون SE 4 طراحی ممکن است آشنا به نظر برسد


برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که ظاهر جدید آیفون SE همچنان از حسگر اثرانگشت قرار گرفته بر روی دکمه پاور کناری مانند آی‌پد نسل دهم و آی‌پد ایر استفاده می‌کند. همچنین این اولین باری است که سری آیفون SE ساختار فشرده خود را کنار می گذارد و از صفحه نمایش 4.7 اینچی به پنل 6.1 اینچی می رود.


صفحه نمایش آن با توجه به وضعیت آن به عنوان یک تلفن ارزان قیمت، به احتمال زیاد دارای یک پنل LCD غیر ProMotion خواهد بود. طبیعی است که انتظار می رود تراشه آن ارتقا یابد، اما اطلاعات زیادی در مورد سایر عناصر سخت افزاری مانند دوربین یا باتری لیتیوم یونی آن به اشتراک گذاشته نشده است. شایعه شده است که اپل در اواخر سال 2023 یا اوایل سال 2024 نسل چهارم آیفون SE را معرفی خواهد کرد، جالب است که ببینیم آیا اپل قیمت این سری را افزایش می دهد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید