سیگنال بیگانگان دریافت شده توسط چین قطعا منشاء انسانی دارد


دن ورتیمر، محققی در جستجوی هوش فرازمینی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، می‌گوید که او و همکارانش کشف کرده‌اند که سیگنال‌های رادیویی باند باریک تداخل رادیویی انسان هستند، نه فرازمینی.


به گزارش ایتنا و به نقل از Livescience، منابع طبیعی معمولا سیگنال های رادیویی باند باریک تولید نمی کنند. دانشمندان با استفاده از بزرگ‌ترین تلسکوپ رادیویی جهان (تلسکوپ رادیویی کروی با دیافراگم 500 متری، به نام چشم آسمان)، سه مورد از این سیگنال‌ها را که ظاهراً از فضا می‌آمدند، بین سال‌های 2019 تا 2022 دریافت کردند.


لازم به ذکر است که خبر منشأ سیگنال های فرازمینی اولین بار در گزارشی که ماه گذشته در روزنامه رسمی وزارت علوم و فناوری چین منتشر شد، منتشر شد که در آن ادعا شده بود این تیم “چندین” اکتشاف در این منطقه داشته است.


این ادعاها به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و در رسانه های دولتی چین و همچنین رسانه های اجتماعی چین منتشر شد. اما ورتیمر می‌گوید که اگرچه سیگنال‌ها مطمئناً مصنوعی هستند، اما تقریباً به طور قطع منشأ انسانی دارند، نه بیگانه.

 ورتیمر می‌گوید: «مشکل بزرگ در این مورد خاص این است که ما به دنبال سیگنال‌هایی از موجودات فضایی هستیم، اما چیزی که می‌یابیم هزاران سیگنال از زمینی‌ها است. اینها سیگنال‌های بسیار ضعیفی هستند، اما گیرنده‌های برودتی روی تلسکوپ‌ها بسیار حساس هستند و می‌توانند سیگنال‌هایی را از تلفن‌های همراه، تلویزیون، رادار و ماهواره‌ها نیز دریافت کنند، و این در حالی است که ما هر روز ماهواره‌های بیشتری را در آسمان می‌بینیم.


از سوی دیگر، Zhang Tongjie (دانشمند ارشد از گروه تحقیقاتی تمدن فرازمینی چین در دانشگاه پکن) گفت: “اینها برخی از سیگنال های الکترومغناطیسی باند نازک هستند که با گذشته متفاوت هستند و این گروه تحقیقاتی در حال حاضر روی تحقیقات بیشتر کار می کنند. “

وی می افزاید: احتمال اینکه سیگنال مشکوک نوعی تداخل رادیویی باشد نیز بسیار زیاد است و تایید خواهد شد. اما شاید این یک روند طولانی باشد.”

دیدگاهتان را بنویسید