سوپ سبزی زیبای خواهر آرزو غفوریان که به دیدار خواهرش برده بود


همسر مهران غفوریان که یکی از فعالان فضای مجازی و اینستاگرام است، علاقه زیادی دارد تا زندگی شخصی خود را با عزیزانش به اشتراک بگذارد. او که این روزها در بستر بیماری است عکسی از دیدار خواهرش منتشر کرد. آش سبزه سبزی زیبا که همسر مهران غفوریان، همسر آرزو برای عیادت خواهر بیمارش در ایران فور فن تهیه کرده است را ببینید.

خواهر آرزو، همسر مهران غفوریان

آش سبزی رنگارنگ خواهر آرزو غفوریان سوپ سبزی زیبای خواهر آرزو غفوریان که به دیدار خواهرش برده بود

اهمیت و ارزش بازدید

در مکتب انسان ساز اسلام، عیادت از بیمار و عیادت او از اهمیت و ارزش خاصی برخوردار است; چون این رفتار نیک اخلاقی مورد رضایت خداوند است، در تحکیم روابط انسانی، صمیمیت و برادری نقش بسزایی دارد.

به همین دلیل رسول خدا صلی الله علیه و آله عیادت از بیمار را از دیگر رفتارهای ارزشمند اخلاقی در تفسیر آیه (فضا قدیة الصلوة فاناطشروا فی الارض) برشمرد و فرمود:

(اشاره به آیه [از پراکنده شدن در زمین] کار دنیوی نمی خواهد، بلکه به معنای عیادت مریض، تشییع جنازه و زیارت برادر دینی در راه خداست).

بیماری همسر مهران غفوریانهمسر مهران غفوریان

امیرمؤمنان رضی الله عنه اهمیت عیادت مریض را در مقایسه با سایر اعمال نیک ذکر کرده و می فرماید:

(از بهترین کارها شفای مریض است)

عیادت از بیمار یکی از بهترین اعمال انسان است.

امام صادق (علیه السلام) نیز جایگاه او را در پیشگاه خداوند متعال چنین روایت می کند:

(روز قیامت مؤمن به درگاه خداوند متعال ندا می کند و این کار آسان می شود. سپس خداوند به او رو می کند و می فرماید: ای مؤمنان چه چیزی مانع از آمدن شما به عیادت من در هنگام بیماری شد؟ می گوید: شما هستید. پروردگارم و من بنده تو هستیم، تو زنده و پایداری و درد و اندوه به تو نمی رسد، خداوند متعال می فرماید: هر که مؤمنی را زیارت کند، مرا زیارت کرده است، آیا او را می شناسید، می گوید: آری، خداوند می فرماید: چه چیزی مانع شما شد. از عیادت او در هنگام بیماری، همانا اگر او را عیادت می کردی، مرا عیادت می کردی و مرا در نزدیکی او می یافتی، سپس اگر حاجتی را از تو می خواستم، آن را برآورده می کردم، امتناع نمی کردی.

اینستاگرام – دامنه

دیدگاهتان را بنویسید