سود بالای دولت از فروش خودروهای خارجی


سود بالای دولت از فروش خودروهای خارجی

به گزارش مردم سالاری آنلاین، صاحب حجتی اظهار داشت: فرآیند برگزاری مزایده های ویژه 565 و 566 توسط سازمان جمع آوری و فروش اموال تملک شده با محوریت خودروهای وارداتی رسوبی با صدور حکم قضایی به انجام رسید. شعبه پانزدهم بازپرسی دادسرای اصلی و انقلاب تهران پس از بازدید روسای جمهور و قوه قضائیه از انبارهای استان بوشهر، ساماندهی این خودروها به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت.
وی از برگزاری موفقیت آمیز این مزایده های فوق العاده به عنوان فصل طلایی در مدیریت سازمان بازیافت و فروش دارایی قدردانی کرد و در ادامه یادآور شد: پس از اجرای این حکم قضایی، سازمان بازیافت و فروش دارایی های تملک 1040 دستگاه از این خودرو را برای فروش عرضه کرد. در اولین مزایده قراردادی که 58 واحد مغایرت داشت و 9 واحد آن مناقصه نشده بود و 973 واحد به ارزش پایه 17.594 میلیارد تومان فروخته شد.
معاون سازمان جمع آوری و فروش اموال تملکی با بیان اینکه ارزش فروش 973 دستگاه خودرو در این مزایده 2800 میلیارد تومان و با میانگین 58 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه بوده است، گفت: در این مزایده. ، افزایش یافت و مبلغ مالیات بر ارزش افزوده ای که از خریداران اخذ و به خزانه کشور واریز می شود با احتساب این رقم از مرز سه هزار میلیارد تومان گذشت.
سخنگوی سازمان جمع آوری و فروش اموال با بیان اینکه در اولین مزایده فوق العاده فروش خودروهای خارجی 76 دستگاه خودرو به فروش نرسیده است، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه سازمان موظف به اجرای قانون و حکم قضایی است بلافاصله پس از ابلاغ حراج اول، حراج فوق العاده 566 مرحله دوم با ارزش پایه 301 میلیارد تومان برای بقیه خودروها برگزار شد.
وی ادامه داد: در مزایده دوم 74 دستگاه به ارزش نهایی حدود 500 میلیارد تومان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده فروخته شد که با افزایش 31 درصدی میانگین قیمت نسبت به قیمت پایه کارشناسی ارشد همراه بود.
وی در خاتمه از مراجع نظارتی، قضایی و اجرایی که سازمان جمع آوری و فروش اموال تملک شده را در تمامی مراحل و روند انجام این دو مزایده فوق العاده همراهی کردند، تشکر کرد و گفت: از مسئولان زحمتکش و همکاران محترم در استان ها کشور که از ابتدا تا انتها از مشارکت شما در روند برگزاری این مزایده ها تشکر می کنند.
منبع: برنا

دیدگاهتان را بنویسید