سهامداران کوچک در صورت نیاز وام می گیرند


سهامداران کوچک در صورت نیاز وام می گیرند

اخبار بورسامجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم افتتاح فاز اول سامانه تایید الکترونیک هوشمند ستارها، گفت: یکی از برنامه های جدی بازار سرمایه این است که بتواند خدمات گسترده ای را به سهامداران ارائه کند. با استفاده از پلتفرم های الکترونیکی : تایید الکترونیکی انواع دارایی‌های مالی یکی از آن برنامه‌ها بود و از امروز به دلیل اینکه در سیستم بانکی اجرا می‌شود، سهامداران رسما می‌توانند این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: بنابراین اگر سهامداران خرد نیاز به پول داشته باشند مجبور به فروش سهام خود نیستند بلکه به راحتی می توانند به جای فروش سهام وام بگیرند. البته بررسی قبلا انجام شده بود، اما این یک فرآیند پیچیده و شخصی بود. در حال حاضر این فرصت به صورت غیر حضوری فراهم شده و سه بانک فعال در حوزه اعتبارات خرد آماده خدمت هستند.

رئیس سازمان صرافی ادامه داد: این چک در دستگاه قضایی نیز ارائه می شود و آن سامانه می تواند از سرویس چک هوشمند برای صدور قرار کفالت استفاده کند.

عشقی تاکید کرد: در فازهای بعدی امکان تایید گواهی سپرده سکه، اوراق بدهی و واحدهای صندوق های سرمایه گذاری یا ETF وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید