سلفی های جذاب زنان حرمسرای ناصرالدین شاه در رختکن جیران


سریال جیران به کارگردانی حسن فاطی چند ماهی است که از پخش آن می گذرد. این سریال با استقبال زیادی روبرو شد و بازیگران حرفه ای زیادی دارد. در آینده در ایران فور فان می خواهیم سلفی زن این سریال را در رختکن جیران برای شما قرار دهیم.

سلفی در رختکن همسایه

صفحه سریال اینستاگرام جیران این عکس را به اشتراک گذاشته است.

سلفی در رختکن همسایهسلفی در رختکن گیران

درباره همسایگان خود بیشتر بدانید

ناصرالدین شاه یکی از عجیب ترین پادشاهان تاریخ ایران و بدون اغراق در جهان است! او در دهه پنجاه سلطنتش مجموعه ای از عجیب ترین رفتارهای حکومتی و شخصی را داشت که همچنان تاثیرگذار است. از زندگی شخصی ناصرالدین شاه و حرمسرای او به عنوان یکی از معروف ترین حرمسراهای تاریخ یاد می شود، اما نام او تنها با نام یک زن گره خورده است: همسایه ها!

این گرفتاری زمانی عجیب‌تر می‌شود که بدانیم وی یکی از معروف‌ترین و اسرارآمیزترین حرمسراهای تاریخ را در طول زندگی‌اش و تا زمان ترورش به دست میرزا رضا کرمانی داشته و به گفته عین‌الدول 112 زن متاهل و صیغه داشته است.

سلفی در رختکن همسایهناصرالدین شاه حرم

به بهانه رختکن جیران بیشتر از حرمسرای ناصرالدین شاه صحبت می کنیم.

این روزها و همزمان با پخش جدیدترین سریال «جیران» حسن فاطی از شبکه نمایش خانگی، بار دیگر نام شاه شهید و ماجرای غمگین او جیران مورد توجه بسیاری از مردم ایران قرار گرفته است.

جیران که در زبان ترکی به معنای غزال است، لقبی است که ناصرالدین شاه به همسر محبوبش خدیجه خانم تجریشی داده است. خدیجه خانم تجریشی معروف به فروغ السلطنه دختر باغبانی به نام محمدعلی است. خانواده وی از روستاهای تجریش و کوهسار هستند. جایی که در آن زمان آب و هوای مطبوع آن شناخته شده بود.

عکس حرمسرای ناصرالدین شاهعکس حرمسرای ناصرالدین شاه

شیفتگی همسایه ها به شکار و رفتار زیاده خواهی زمان خود یکی از دلایل علاقه ناصرالدین شاه به او و البته زیبایی او بود که از همان لحظه اول و به دلیل درشت و بزرگی دل شاه شهید را به دست آورد. چشمان زیبا به او همسایه می گفتند.

اینستاگرام و فیدیبو

دیدگاهتان را بنویسید