سریع ترین کفش جهان سرعت راه رفتن را 250 درصد افزایش می دهد


مهندسان رباتیک چیزی را اختراع کرده اند که ادعا می کنند “سریع ترین کفش جهان” است و می تواند سرعت راه رفتن کاربر را تا 250 درصد افزایش دهد.

Shift Robotics، یک شرکت وابسته به دانشگاه کارنگی ملون در ایالات متحده، کفش‌های کمربند «Moonwalkers» را اختراع کرده است تا بتواند شیوه راه رفتن مردم را متحول کند.

این کفش از یک موتور الکتریکی 300 واتی متصل به هشت چرخ اسکیت استفاده می کند که حداکثر سرعت 11 کیلومتر در ساعت (هفت مایل در ساعت) و برد 10 کیلومتر را به دست می آورد.

به گفته سازندگان Moonwalkers، سازگاری با روش های مختلف راه رفتن نیز با کمک هوش مصنوعی به قسمت هل دادن به دست می آید و راه رفتن طبیعی به نظر می رسد.

شونجی ژانگ، بنیانگذار Shift Robotics، در یک جفت Moonwalkers می گوید: «هر چیزی که می توانید در یک ماشین الکتریکی تسلا پیدا کنید.

این کفش همچنین برای پوشیدن و راه رفتن آسان طراحی شده است و هنگام بالا رفتن از پله ها یا پیاده روی معمولی، قسمت کنترل بصری تعبیه شده موتور آن را خاموش می کند.

 

ژانگ گفت: “شما لازم نیست تعادل داشته باشید، فقط باید سریعتر راه بروید تا شتاب را افزایش دهید و برای کاهش شتاب باید آهسته تر راه بروید.”

“به نظر ما، همه چیز در آینده نزدیک است. اولین قدم ما این است که به مردم کمک کنیم بدون زحمت و با سرعتی شبیه به دویدن راه بروند.

برای عرضه محصول خود به بازار، گروه رباتیک شیفت یک کمپین سرمایه گذاری جمعی را برای جمع آوری 90000 دلار راه اندازی کرد و تا زمان نگارش این مقاله بیش از 50000 دلار جمع آوری کرده است.

Moonwalkers تنها کفش‌هایی نیستند که در حال حاضر برای افزایش سرعت راه رفتن ساخته شده‌اند، مهندسان دانشگاه استنفورد نیز اخیراً چکمه‌های پاراسکلتی را برای همین منظور معرفی کرده‌اند.

با بررسی همتایان، این فناوری تنها 10 درصد سرعت را افزایش می‌دهد، اما می‌تواند به بهبودی افراد مبتلا به آسیب‌های پا یا ستون فقرات کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید