سرویس انتقال چه اطلاعاتی را از سیم کارت شما حذف می کند؟طرح ملی ترابرد شماره موبایل در حالی به اجرای نهایی خود رسیده است که برخی از مشترکان هنوز نمی دانند با انتقال شماره چه بلایی سر اطلاعاتشان می آید؟

به گزارش ایتنا از تسنیم، طرح ملی ترابرد شماره تلفن همراه در آستانه هفته دولت به صورت تجاری در کشور راه اندازی شد تا مردم بدون دغدغه با هزینه کم بین اپراتورها تردد کنند.

اپراتورهای تلفن همراه در کشور نیز به سفارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدام به نصب و طراحی سیستم های مستقل، اما ادغام با مرکز حمل و نقل رگولاتوری کردند.

قابلیت حمل شماره موبایل (MNP) سرویسی است که به مشترک اجازه می دهد بدون تغییر شماره تلفن همراه خود از خدمات اپراتور تلفن همراه دیگر استفاده کند.

به عبارت دیگر ارزش شماره تلفن های همراه از بین می رود و با هر شماره ای می توانید وارد اپراتورهای ارتباطی شوید. به این معنا مهاجرت و جابجایی اثاثیه بین اپراتورها نیز نامیده می شود.

علیرغم اینکه عرضه تجاری طرح ترابردپذیری ملی شماره موبایل (MNP) بیش از دو هفته است که آغاز شده و پیش از این حدود 40 روز در مرحله آزمایشی قرار داشت، منتظر اطلاعات بیشتری از چالش های این طرح بود.

در حال حاضر بسیاری از مشترکینی که برای پورت شماره خود اقدام می کنند و یا این کار را انجام داده اند از برخی مسائل مهم و حیاتی اطلاعات کافی ندارند.

یکی از چالش ها این است که هنگام انتقال شماره به اپراتور دیگر، بخشی از اطلاعات مشترک حذف می شود و بنابراین در پاسخ به این سوال که «در هنگام انتقال شماره چه اطلاعاتی از سیم کارت حذف می شود؟» باید گفت. :

هنگام انتقال شماره تلفن همراه، تمام اطلاعات موجود در سیم کارت مانند دفترچه تلفن حذف می شود، زیرا تغییر سیم کارت مانند سوزاندن سیم کارت قدیمی و دریافت سیم کارت جدید است.

همچنین برای سیم کارت های اعتباری مبلغ اعتبار صفر خواهد بود.

بنابراین مشترکین اعتباری باید توجه داشته باشند که علاوه بر حذف اطلاعات انتقال قبلی خود، اعتبار جاری خود را نیز از دست خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید