سرمایه گذاری 37 میلیارد دلاری عربستان سعودی در صنعت بازی های دیجیتال


در ادامه سرمایه گذاری دولت عربستان سعودی در بخش سرگرمی و فناوری های جدید، مقامات دولتی این کشور روز پنجشنبه اعلام کردند که گروه بازی سازی Savvy به گروه بازی سازی (گروه بازی سازی Savvy) معادل 37.8 میلیارد دلار یارانه برای تبدیل کشور به این کشور کمک خواهد کرد. یک مرکز بازی جهانی سرمایه گذاری در دیجیتال و آنلاین (بازی). گروه بازی یارانه ای ساوی متعلق به صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی است.

روز پنجشنبه 7 اکتبر 1401، خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دولتی عربستان سعودی نوشت که بخشی از این سرمایه گذاری دولتی صرف خرید شرکت هایی می شود که توسعه دهندگان بازی های ساوی هستند.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی روز پنجشنبه در گزارشی به نقل از شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد و نخست وزیر عربستان سعودی، گفت: گروه بازی های دیجیتال بخشی از رویکرد جاه طلبانه این کشور برای تبدیل عربستان به یک مرکز جهانی برای رایانه و رایانه است. بازی های دیجیتال.”

به گفته نخست وزیر عربستان، این هدف تا سال 2030 یعنی کمتر از هشت سال دیگر محقق خواهد شد.

هدف اصلی اجرای برنامه چشم انداز عربستان سعودی تا سال 2030 کاهش وابستگی این کشور به درآمدهای نفتی و به کارگیری فعال دانش و فناوری های جدید در اقتصاد و جامعه عربستان است.

 



به گفته ولیعهد عربستان سعودی، این کشور از ظرفیتی که در بخش بازی های دیجیتال وجود دارد برای داشتن یک اقتصاد متنوع و مترقی استفاده می کند.

به گفته شاهزاده بن سلمان، عربستان سعودی قصد دارد میزبانی مسابقات بازی (بازی های دیجیتال) را در سراسر این کشور گسترش دهد.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی روز پنجشنبه در بخشی دیگر از این گزارش نوشت: دولت قصد دارد 250 شرکت بازی و خدمات مرتبط را در عربستان فعال کند.

پیش بینی می شود سهم این بخش از تولید ناخالص داخلی عربستان سعودی تا سال 2030 به 50 میلیارد ریال (تقریبا معادل 13 میلیارد دلار آمریکا) برسد. پیش بینی می شود حدود 39000 شغل جدید در این حوزه ایجاد شود.

منبع: ایندیپندنت

دیدگاهتان را بنویسید