سامسونگ تولید گوشی را کاهش داده استهمزمان با پیش‌بینی رکود اقتصادی جهانی توسط تحلیلگران بازار، به نظر می‌رسد شواهد مالی افزایش هزینه‌های مصرف‌کننده در دوران پس از کرونا کاهش یافته است. اگرچه سازندگان بهترین گوشی‌های هوشمند اندرویدی به دلیل تغییر رفتار مصرف‌کننده و کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده با کاهش فروش مواجه هستند، اما ظاهرا سامسونگ نمی‌خواست تاثیر این وضعیت را بر برنامه‌های تولید و تولید محصول خود اعتراف کند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، اگرچه سامسونگ پیش از این فروش پایدار گوشی های هوشمند را در نیمه دوم سال 2022 پیش بینی کرده بود، اما گزارش اختصاصی رویترز وضعیت متفاوتی را در دو کارخانه این شرکت کره ای در ویتنام ترسیم کرد. این دو کارخانه نیمی از تولید سالانه گوشی های هوشمند سامسونگ را تشکیل می دهند و کارخانه Tay Gwin سالانه 100 میلیون دستگاه تولید می کند. اما صحبت با چند کارگر این کارخانه حکایت از آن دارد که برخی از خطوط تولید به جای شش روز معمول، تنها سه یا چهار روز در هفته کار می کنند و اضافه کاری ندارند.

اگر حرف این کارگران درست باشد به معنای کندی کسب و کار سامسونگ است. با این حال، بر اساس گزارش رویترز، این شرکت می تواند کمبود تولید در ویتنام را با کمک کارخانه های خود در هند و کره جنوبی جبران کند. ظاهراً این برند هیچ برنامه ای برای کاهش اهداف تولید سالانه خود در ویتنام ندارد.

کارگران ویتنامی سامسونگ از از دست دادن شغل و کاهش دستمزد می ترسند. برندهای بزرگ فناوری مانند گوگل و متا استخدام را کند کرده اند و برندهایی مانند مایکروسافت و نتفلیکس کارکنان خود را کاهش داده اند و دلیل آن کاهش هزینه ها و رکود اقتصادی است.

بر اساس گزارش سایت خبری Android Police، برخی این تغییرات را می‌توان به عنوان آماده‌سازی سامسونگ برای کاهش بودجه مصرف‌کنندگان برای محصولات پایین‌رده و میان‌رده تعبیر کرد. گزارش مالی سه ماهه دوم سامسونگ رشد سود 12 درصدی را نشان می دهد، اما این شرکت ممکن است پس از گزارش افزایش موجودی مدل های پایین رده، بر روی گوشی های رده بالاتر تمرکز کند. این اقدام به سامسونگ کمک می‌کند تا در رقابت با اپل باقی بماند و تا پایان رکود، سهم بازار را از دست ندهد.

دیدگاهتان را بنویسید