زاکربرگ بیش از 11000 کارمند متا را اخراج کرداین اولین اخراج دسته جمعی در تاریخ 18 ساله متا و یکی از بزرگترین اخراج های امسال در میان شرکت های بزرگ فناوری است. پیش از این، مایکروسافت، توییتر و سایر شرکت‌های فناوری اعلام کردند که هزاران شغل را به دلیل افزایش هزینه‌ها و بازار ضعیف تبلیغات، کاهش داده‌اند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، رونق در دوران همه‌گیری کووید که درآمد و ارزش بازار شرکت‌های فناوری را افزایش داده بود، امسال با توجه به تورم بی‌سابقه و رشد سریع نرخ‌های بهره، سقوط کرده است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در پیامی به کارمندان گفت: «نه تنها تجارت آنلاین به حالت عادی بازگشته است، بلکه رکود اقتصاد کلان، افزایش رقابت و ضررهای تبلیغاتی درآمد ما را بسیار کمتر از حد انتظار کرده است.» من اشتباه کردم و مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرم. برای آن .

ارزش سهام متا که در سال جاری بیش از دو سوم کاهش یافته است، قبل از اعلام این خبر حدود سه درصد افزایش یافته بود.

این شرکت همچنین قصد دارد هزینه های غیرضروری را کاهش دهد و توقف استخدام را تا پایان سه ماهه اول سال 2023 تمدید کند. اما او میزان پس انداز مورد انتظار با این اقدام را فاش نکرد.

متا اعلام کرد که 16 هفته حقوق پایه به اضافه دو هفته اضافه برای هر سال خدمت و همچنین زمان باقیمانده خدمت کارکنان مازاد بر کار را پرداخت می کند. کارکنان اخراجی سهام خود را دریافت می کنند و به مدت شش ماه تامین می شوند.

زاکربرگ از جمله مدیران ارشد ایالات متحده است که نسبت به رکود در سال جاری هشدار داده است. با این حال، برخی از آسیب های متا تقصیر این شرکت است. سرمایه گذاری های سنگین در Metaverse باعث شده است تا این شرکت تا سال 2023 هزینه های 100 میلیارد دلاری را پیش بینی کند. این امر باعث ایجاد شک و تردید در بین سرمایه گذارانی شده است که صبر خود را با سرمایه گذاری های زاکربرگ از دست داده اند، که به گفته او یک دهه طول می کشد تا به نتیجه برسد.

متا همچنین با رقابت شدید TikTok و تغییرات حریم خصوصی از طرف اپل روبرو شده است و تحت نظارت قانونگذاران در سراسر جهان است.

به گزارش رویترز، متا تا پایان سپتامبر 87314 کارمند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید