روس ها به دنبال نسخه پای نرم افزار مایکروسافت هستندبه گزارش کومرسانت، پس از توقف فروش جدید این شرکت در 4 مارس، تقاضای اینترنت برای نرم افزار کرک شده مایکروسافت حداکثر تا 250 درصد افزایش یافت. از ابتدای ژوئن، تقاضا برای دانلود اکسل 650 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، مایکروسافت در اوایل ماه جاری اعلام کرد که فعالیت های خود در روسیه را به میزان قابل توجهی کاهش داده و به جمع شرکت هایی پیوسته است که در بحبوحه تحریم های گسترده غرب بر سر جنگ اوکراین، کسب و کار خود را در روسیه تعطیل می کنند. این حرکت به روسیه آسیب زد، زیرا این شرکت برای سیستم های تکنولوژیکی در تولید و مهندسی به نرم افزارهای خارجی وابسته بود.

طبق گزارش مسکو تایمز، سازمان های دولتی روسیه نیز از ویندوز مایکروسافت به سیستم عامل لینوکس منتقل می شوند. “کومرسانت” می نویسد: توسعه دهندگان سیستم های روسی مبتنی بر سیستم عامل لینوکس منبع باز تقاضای بیشتری را مشاهده می کنند.

همه بخش ها نتوانسته اند به راحتی سیستم های خود را تغییر دهند. در مورد صنایع، تولیدکنندگان از نرم‌افزارهای خارجی برای ماشین‌ها استفاده می‌کنند و به گفته سرگئی دونایف، مدیر فناوری اطلاعات سورئال استیل، سازندگان تجهیزات به دقت از مالکیت معنوی خود محافظت می‌کنند و در بسیاری از موارد به مشتریان دسترسی مستقیم به کدها می‌دهند. آنها هزینه ای برای مدیریت کارخانه های خود نمی پردازند. همه صنایع با مشکلات مشابهی روبرو هستند. بسیاری از فرآیندها در واحدهای مدرن توسط نرم افزار کنترل می شوند.

جایگزین های کمی در کوتاه مدت وجود دارد.

به گزارش بیزینس اینسایدر، النا سیمونوفسکایا، تحلیلگر بازار روسیه در IDC، گفت: همتایان روسیه در این زمینه بسیار ضعیف تر و به شدت نیاز دارند. اما در حال حاضر، رویکرد تکیه بر نقض کپی رایت و نسخه های قدیمی تر است.

دیدگاهتان را بنویسید