روایت بهاره رهنما از جدایی، ازدواج سوم او و پریا که فرزند طلاق است


تجربه دو ازدواج و طلاق بهاره رهنما باعث شد تا او که به روانشناسی علاقه زیادی دارد با اجرای زنده با روانشناسان خبره در مورد ریشه ها و مواجهه افراد با موقعیت خود، تجربه و دانشی را در اختیار زنان قرار دهد. تکذیب سومین ازدواج بهاره رهنما از زبان خودش را در جدیدترین لایوش در ایران فور فان ببینید.

ازدواج سوم بهاره رهنما

قسمت اول 🌹
با خانم فاطمه روحانی زاده کارشناس ارشد مشاوره کودک و مادر
این پخش‌های زنده از این صفحه برای آموزش کودکان در مورد آسیب‌های ناشی از جدایی ادامه می‌یابد.

مهمترین ویژگی های فرزندان طلاق

کارشناسان اجتماعی تاکید می کنند که کاهش عزت نفس، اختلالات روانی، تنهایی و گوشه گیری، بروز رفتارهای پرخاشگرانه، احساس حقارت نسبت به سایر دوستان و افزایش احتمال ارتکاب جرم در بین آنها از مهمترین ویژگی های این افراد است. طلاق در گذشته یک پدیده مذموم تلقی می شد و آخرین گزینه مورد توجه زوجین بود، اما امروزه با توجه به سهولت روال طلاق توافقی و شکستن انگ اجتماعی، دادگاه های خانواده شاهد چندین پرونده طلاق هستند. روز

ازدواج سوم بهاره رهنماراهنمای زنده مشکلات جدایی بهاره

طلاق در دو دوره از زندگی رخ می دهد، اولین دوره بحرانی طلاق هفت سال اول زندگی است، بنابراین نیمی از طلاق ها در این دوران اتفاق می افتد، دومین دوره بحرانی طلاق میانسالی است، یعنی زمانی که زوجین در سنین نوجوانی قرار دارند. فرزندان، شوهران و همسران معمولاً دلیل اینکه یکی یا هر دو احساس می کنند پایان دادن به زندگی مشترک آنها را آزاد می کند تا زندگی شادتر و از نظر عاطفی سالم تری برای خود و فرزندانشان فراهم کنند، دلیل جدایی، خیانت یا نقض قرارداد ازدواج است. یکی از دلایل طلاق

مشکلات اقتصادی، تجمل گرایی، بیماری های جسمی و روحی، وابستگی همسر، بی توجهی به اصول دینی یکی از همسران از دیگر دلایل طلاق است.
فرزندان طلاق تصور خوبی از زندگی و آینده خود ندارند، کاهش عزت نفس، اختلالات روانی،
گوشه گیری، رفتار پرخاشگرانه، احساس حقارت نسبت به سایر دوستان و افزایش جرم و جنایت در میان آنها از مهمترین ویژگی های فرزندان طلاق است.

بچه های طلاقویژگی های فرزندان در طلاق

علائم و نشانه های تاثیر طلاق بر فرزندان

هر کودکی به روشی منحصر به فرد به طلاق والدین خود واکنش نشان می دهد، اما برخی از علائم رایجی که کودکان می توانند انتظار داشته باشند نشان دهند عبارتند از:

خشم: عدم توافق با والدین و سرپیچی از دستورات آنها، عدم همکاری والدین، گوشه گیری و رفتار تکانشی.

شرم: حالت های سردرگمی و شرم در بحث طلاق با والدین.

اضطراب: استرس، تنش، خواب آشفته، کابوس.

تغییرات در تعامل با همسالان: کناره گیری از همسالان، افزایش درگیری با همسالان، و امتناع از رفتن به خانه دوستان نزدیک.

اینستاگرام-ایمنا

دیدگاهتان را بنویسید