دستورالعمل: چند روش موثر برای جلوگیری از آسیب دیدن گوشی در هوای گرمبا شروع تابستان و هوای گرم، گوشی های هوشمند ممکن است در معرض آسیب گرما قرار گیرند که خطراتی را هم برای گوشی و هم برای صاحب آن به همراه دارد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، دمای شدید می تواند بر اجزای داخلی گوشی شما تاثیر بگذارد. گرمای بیش از حد در تلفن می تواند باعث از دست رفتن اطلاعات یا آسیب به تلفن شود و قرار گرفتن مکرر در معرض گرما می تواند برای همیشه دستگاه شما را کند کند. گرما حتی می تواند باعث نشت باتری شود که امنیت شخصی شما را به خطر می اندازد. با در نظر گرفتن این موضوع، وب سایت تایم لیستی از شش مرحله آسان برای محافظت از تلفن شما در هنگام افزایش دما ارائه می دهد.

گوشی خود را از جیب خود بیرون بیاورید
اگر می خواهید گوشی خود را در روزهای گرم خنک کنید، لازم نیست گوشی خود را در جیب خود نگه دارید. این نه تنها ناخوشایند است، بلکه گرمای طبیعی بدن شما بر خلاف فرآیند خنک سازی عمل می کند. درست مانند فرآیند شارژ، بهتر است گوشی خود را در مکانی سایه و دور از عایق قرار دهید. در بدترین حالت ممکن است باتری گوشی در صورت داغ شدن بیش از حد نشت کند یا آتش بگیرد و شما را در معرض خطر جدی قرار دهد.

گوشی را در حالت هواپیما قرار دهید
نه تنها دمای بیرون باعث گرم شدن گوشی می شود. اگر بازی می‌کنید یا مکالمه زیادی دارید، تلفن شما سخت‌تر کار می‌کند و گرمای بیشتری تولید می‌کند که می‌تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود. برای خنک کردن گوشی خود آن را در حالت هواپیما قرار دهید و از اپلیکیشن های قدرتمند مانند بازی استفاده نکنید و بهتر است برای مدت طولانی استفاده نکنید.

گوشی خود را در ماشین رها نکنید
ماشین در روزهای گرم مانند گلخانه عمل می کند. تحقیقات نشان می دهد خودرویی که در یک روز آفتابی در دمای 35 درجه سانتیگراد پارک شده است می تواند در یک ساعت به 47 درجه سانتیگراد برسد. اپل به عدم استفاده از آیفون در دمای بالای 47 درجه توصیه می کند و می گوید گوشی خود را در مکانی با دمای بالای 45 درجه قرار ندهید. سایر سازندگان گوشی های هوشمند نیز توصیه های مشابهی دارند. البته خودروهای داغ حتی برای انسان و حیوانات نیز تهدیدی هستند.

گوشی خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید
همانطور که ممکن است تجربه کرده باشید، شارژ کردن گوشی شما می تواند باعث گرم شدن آن شود. اگر هنگام شارژ گوشی خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید، گرمای خورشید به گرمای طبیعی گوشی می افزاید و این اثر جانبی انتقال انرژی به باتری گوشی شما خواهد بود. این ممکن است گوشی شما را بیش از حد داغ کند.

گوشی را زیر بالش شارژ نکنید
به همین دلیل، نباید گوشی خود را زیر بالش، پتو یا سایر وسایل گرمایشی قرار دهید. در یک روز گرم، گرمای تولید شده توسط شارژر اگر به طور موثر کاهش نیابد، می تواند به سطوح خطرناکی برسد. بنابراین باید مطمئن شوید که گوشی شما در مکانی سایه دار و ترجیحاً روی یک سطح سخت و سرد شارژ می شود.

اگر گوشی خیلی داغ شد آن را در فریزر قرار ندهید
تغییرات سریع دما نیز برای گوشی شما مضر است. یکی از دلایل آن تراکم آن است. با فرض اینکه آب در گوشی شما باقی مانده باشد، اگر آن را در مکانی مانند یخچال و زمانی که هوا بسیار گرم است قرار دهید می تواند مشکل ساز شود و این مشکل ایجاد می کند. بهتر است گوشی خود را خاموش کنید و برای مدتی در جای خنک قرار دهید و اجازه دهید در یک زمان معقول به دمای اتاق برگردد.

دیدگاهتان را بنویسید