درخواست سوئد از شهروندانش: به ایران سفر نکنید


درخواست سوئد از شهروندانش: به ایران سفر نکنید

فارس نوشت:
این بیانیه در حالی منتشر شد که تنش ها بین ایران و سوئد بر سر قوه قضاییه سوئد که با گروهک تروریستی منافقین برای دستگیری و محاکمه حمید نوری توطئه کردند، منتشر شد.
حمید نوری در 18 آبان 1398 در تبانی با قوه قضائیه سوئد و گروهک تروریستی منافقین دستگیر شد. در نوامبر 1998، دو نفر از اعضای این گروه گزارشی را از طریق سرویس حقوقی انگلستان به مقامات سوئد ارائه کردند که حاوی اتهامات نادرستی علیه نوری بود و همزمان نوری را به بهانه حل اختلافات خانوادگی به سوئد آوردند.
در ده ها جلسه دادگاه حمید نوری جز شهادت اعضای گروهک تروریستی منافقین هیچ مدرک قابل توجهی علیه وی ارائه نشده است. وکلای نوری در ماه دسامبر گفتند که نیروهای امنیتی سوئد چندین بار او را در جلسات دادگاه قبلی مورد ضرب و شتم قرار داده بودند.
این در حالی است که حمید نوری از اعضای عادی قوه قضائیه است که از سال 70 بازنشسته شده و 30 سال است که شغل آزاد دارد. حمید نوری علاوه بر افشای سوابق جنایی منافقین در ایران، به نحوه ربوده شدن، محاکمه و نوع برخورد انفرادی خود در سوئد نیز اعتراض کوتاهی کرد. غرب و رویکرد سیاسی آنها به این مسئله بشری بسیار روشن است.
وزارت امور خارجه سوئد امروز در بیانیه ای اعلام کرد: به دلیل شرایط امنیتی، وزارت امور خارجه سفر به ایران را توصیه نمی کند.
در این بیانیه آمده است: «ایران به طرق مختلف نسبت به محاکمه یک شهروند ایرانی در سوئد ابراز نارضایتی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید