درخواست حذف TickTock از AppStore و Google Playاپلیکیشن ویدیویی محبوب متعلق به شرکت چینی Byte Dance در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ زیر ذره بین قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، اکنون برندن کار، یکی از کمیسیونرهای کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، نامه ای در توییتر به تیم کوک، مدیرعامل اپل و ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت، منتشر کرد. در این نامه به گزارش ها و مواردی اشاره شده است که نشان می دهد تیک تاک با سیاست های فروشگاه اپلیکیشن این دو شرکت مغایرت دارد.

او در نامه نوشت: «تیک تاک آن چیزی نیست که به نظر می رسد. تیک تاک فقط یک برنامه برای اشتراک گذاری ویدیوهای خنده دار نیست. این فقط ظاهر داستان است و TickTalk اساساً به عنوان یک ابزار مراقبت پیشرفته عمل می کند که اطلاعات شخصی و حساس فراوانی را جمع آوری می کند.

در این نامه که در سربرگ کمیسیون ارتباطات فدرال در 24 ژوئن منتشر شد، آمده است: اگر اپل و آلفابت تیک تاک را از اپ استور خود حذف نکنند، باید تا 8 ژوئیه اظهاراتی را ارائه کنند. بیانیه ها باید توضیح دهند که چگونه این شرکت ها تصمیم گرفتند که دسترسی پنهان افراد مستقر در چین به اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران آمریکایی و رفتار گمراه کننده TickTack با سیاست های فروشگاه App آنها در تضاد نیست.

در سال 2018، ترامپ برندان را به مدت 5 سال به عضویت کمیسیون ارتباطات فدرال منصوب کرد و سنا در دسامبر تأیید کرد که جسیکا روزن ورسل برای پنج سال دیگر ریاست این کمیسیون را بر عهده دارد.

این مقام کمیسیون در نامه ای به بازفید نیوز خاطرنشان کرد که اظهارات کارکنان تیک تاک نشان می دهد که مهندسان در چین بین سپتامبر 2021 تا ژانویه 2022 به داده های ایالات متحده دسترسی داشته اند.

به گزارش CNBC، بازفید در همان روزی که TickTack اعلام کرد که ترافیک مصرف کنندگان ایالات متحده را به Oracle Cloud Infrastructure منتقل می کند و اطلاعات شخصی کاربران آمریکایی را از مراکز داده خود در ایالات متحده و سنگاپور به سرورهای ابری منتقل می کند، اعلام کرد. اوراکل به ایالات متحده ارسال شد.

دیدگاهتان را بنویسید