خشم روزنامه دولتی از پزشکان: محبوبیت رئیسی 70 درصد بود


خشم روزنامه دولتی از پزشکان: محبوبیت رئیسی 70 درصد بود

روزنامه ایران نوشت: مسعود بیشیکیان وزیر بهداشت دولت اصلاحات و نماینده مجلس مدعی شد که اگر انتخابات 1400 رقابتی بود، آقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور انتخاب نمی شد.
وی گفت: انتخابات رقابتی نبود، در حالی که عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی دولت قبل و همچنین محسن مهرالزاده، رئیس دولت روحانی و معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات، نماینده اصلاح طلبان و بنیانگذاران وضع موجود بودند. در انتخابات ریاست جمهوری
پزشکان از شکست احتمالی آیت‌الله رئیسی در پیروزی در انتخابات می‌گفتند، چرا که نظرسنجی‌های آن زمان نیز نشان می‌داد که حتی حضور و حمایت برجسته‌ترین افراد جناح اصلاح‌طلب مانند محمد خاتمی و حسن روحانی نتیجه معکوس داشت و در نهایت به نتیجه رسید. افرادی که از نامزد مورد تایید حمایت نمی کنند.
نظرسنجی انجام شده توسط یکی از مراکز دانشگاهی قبل از انتخابات نشان داد که محبوبیت روحانی و خاتمی به 5 تا 7 درصد کاهش یافته است. در همان زمان محبوبیت آیت الله رئیسی به دلیل اقدامات اصلاحی ساختاری در دستگاه قضایی به 70 درصد رسید. لازم به ذکر است که فاجعه اصلاح طلبان در حاکمیت از سال 1392 تا 1400، نقل قول معروف اصلاح طلبان توسط محمد خاتمی را به همراه داشت که حتی «تکرار» آن نیز باعث افزایش ناامیدی بدنه اصلاحات نمی شود.
گفته می شود محبوبیت رئیسی 70 درصد است در حالی که تنها 48 درصد مردم در انتخابات شرکت کردند و تنها 62 درصد به رئیسی رای دادند.

دیدگاهتان را بنویسید