خبر مهم برای بازماندگان سهام عدالت


خبر مهم برای بازماندگان سهام عدالت

به گزارش دموکراسی آنلاین، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در آخرین روز کاری هفته گذشته برابر با یک میلیون و 313 هزار واحد بود و در این هفته به سطح یک میلیون و یک میلیون و 319 هزار واحد رسید و موفق به ثبت رشد شد. 0.45 درصد امروزه سیگنال های متعددی برای بازار وجود دارد و کارشناسان معتقدند که سالن شیشه ای روند متعادلی را نشان می دهد. بر این اساس پیش بینی می شود شاخص کل در این روز اندکی مثبت باشد.
بر اساس آمار از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه تعداد یک میلیون و 815 هزار و 252 سهامدار در سامانه سجام ثبت شده که نسبت به دوره 6 ماهه سال قبل که تعداد 866 هزار و 934 سهامدار ثبت شده بود، 110 درصد افزایش داشته است. این سیستم
بخشی از این افزایش آمار مربوط به ورود سهامداران جدید است که می توانند نقدینگی جدیدی را وارد بازار رشد کنند.
محمد عنبری مدیرکل شرکت های دولتی وزارت اقتصاد گفت: در مجموع ۲۰۰ شرکت باقی مانده که هنوز حسابرسی نشده و آماده انتشار نیستند. البته آمار ذکر شده آماری است که تاکنون شناسایی شده است و پیش بینی می شود تعداد 852 شرکت طی یک تا دو ماه آینده به 4 رقم برسد و تا پایان امسال از این اعداد فراتر رود.
افزایش گزارش مالی منتشر شده می تواند به شفافیت اقتصاد کمک کند و پس از بررسی زیان های شرکت های دولتی، حجم تخصیص بودجه و گردش مالی شرکت ها نیز بهبود می یابد.
مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با تشکیل کمیته مشترک کمیسیون اقتصادی و وزارت اقتصاد، وضعیت بازار سرمایه در بودجه پیش رو تقویت می شود و به شرکت ها برای افزایش سودآوری و افزایش سوددهی کمک خواهیم کرد. رشد سرمایه گذاری (خانه دولت)
برخی کارشناسان معتقدند این کمیته مشترک می تواند به روند بازار سرمایه کمک کند. بر این اساس نشت نقدینگی و پوشش قرمز بازار سرمایه اندکی کمتر خواهد بود.
تعیین تکلیف سهام بازماندگان در مراحل پایانی است و اظهارات مسئولان حاکی از آن است که بازماندگان شناسایی شده و منابعی که قرار است به عنوان سهام در اختیار آن افراد قرار گیرد نیز مشخص شده است. (فارس)
واگذاری سهام می تواند به گردش نقدینگی در اقتصاد و بازار سرمایه کشور کمک شایانی کند. از طرفی اعتماد سهامداران را نیز افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید