حضور ایرانسل در رویداد فناوری آینده خودرونشست خبری رویداد فناوری خودروهای آینده با حضور مدیر کل شرکت های ایرانسل در محل معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، صبح 29 مهرماه 1401 نشست خبری رویداد فناوری خودروهای آینده با حضور سید شهریار زینی مدیر گروه خودرو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حامد سامانی. معاون طراحی مرکز تحقیقات سایپا و محسن یوسف پور مدیرکل شرکت های ایرانسل در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
این رویداد که نشست خبری آن در روزهای دوشنبه و سه شنبه 25 و 5 مهر 1401 در قالب همایش و نمایشگاه با محورهای طراحی و تولید خودروهای برقی و هیبریدی ارزان قیمت، طراحی و تولید قطعات برگزار شد. و ماژول‌های خودروهای برقی و هیبریدی، طراحی و ساخت سیستم‌های کمک راننده پیشرفته، توسعه فناوری‌های خودروهای متصل و قطعات و زیرساخت‌های مرتبط، طراحی و ساخت تجهیزات تست و تست انواع خودرو، ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی و موتورسیکلت ، و غیره. در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا با حضور اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران برگزار می شود.

در این نشست خبری، محسن یوسف پور، مدیرکل بازرگانی سازمانی ایرانسل با اشاره به اینکه اپراتورهای تلفن همراه یکی از ارکان توسعه اکوسیستم خودروهای متصل هستند، گفت: یکی از دلایل حضور ایرانسل در این اکوسیستم این است که با رهبری و تجربه بی‌رقیبش ورود و توسعه 5G در ایران، شکاف بین دسترسی به فناوری و تجاری‌سازی آن را کاهش خواهد داد. رسیدن به مرحله تولید فناوری مسیری است که ایرانسل با کمک شرکت های دانش بنیان سعی در تسهیل آن دارد و تلاش می کنیم با بررسی اقدامات جهانی در حوزه خودروهای متصل ارزش افزوده ای ایجاد کنیم که اکنون وجود ندارد. ، با شرکت های دانش بنیان. و از آن بهره برداری کنند.”
در رویداد فناوری خودروهای آینده که با هدف بهره گیری از ظرفیت و توانمندی های شرکت های دانش بنیان در ارتقای صنعت خودروسازی، نفوذ فناوری و توان علمی- تخصصی و فنی نخبگان برگزار می شود، توانمند صنایع در زمینه خودروهای برقی و هیبریدی، خودروهای متصل، زیرساخت ها و تجهیزات خودروی متصل که فناوری اتصال آن با همکاری ایرانسل توسعه یافته، ارائه شده است.

ایرانسل اولین ارائه دهنده 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت های نسل پنجم در ایران، به لطف چندین سال تجربه در زمینه مدیریت هوشمند ناوگان و تجربه بی نظیر با همکاری شرکت های بزرگی مانند شرکت فولاد مبارکه اصفهان که از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان ایرانسل در حوزه لجستیک هوشمند و مورد استفاده در حوزه نظارت بر حمل سرباره، نظارت بر حمل و نقل سنگین و … هم اکنون سرویس خودروی متصل خود را راه اندازی کرد.

فناوری خودروهای متصل پدیده نوظهوری است که نه تنها صنعت خودرو، بلکه اکوسیستم‌ها و مدل‌های کسب‌وکار مختلف نیز با تغییرات اساسی مواجه هستند و آگاهی کامل از این روندهای جدید اولین گام برای حرکت در مسیر تحول دیجیتال است.
خودروی متصل در واقع نوعی وسیله نقلیه است که مجهز به فناوری اینترنت اشیا است. این بدان معناست که اجزای مختلف آن به حسگرهای هوشمند مجهز شده و از طریق آن ها با خودروهای دیگر یا با سیستم های کنترلی تبادل اطلاعات می کنند.
خودروهای متصل می توانند در صنایع مختلف از صنعت خودروسازی و صنایع وابسته (مانند بیمه و خدمات پس از فروش) گرفته تا صنعت تبلیغات نقش عمده ای ایفا کنند.

از جمله ویژگی ها و مزایای خودروهای متصل می توان به قابلیت اتصال با خودروهای دیگر، امکان نظارت بر مشکلات فنی خودرو از طریق سیستم ردیابی و رفع مشکلات خودرو از راه دور، امکان فعال یا غیرفعال کردن برخی تنظیمات از راه دور، امکان ثبت سفارش، برنامه ریزی سفر و دسترسی به امکاناتی مانند رزرو هتل، امکان ثبت تخلفات رانندگی، امکان ارسال پیام و امکان بررسی خسارت وارده به خودرو برای شرکت های بیمه.

دیدگاهتان را بنویسید