جمهوریخواهان ایالات متحده از گوگل به دلیل فیلتر کردن ایمیل شکایت کردندکمیته سیاسی ایالات متحده غول فناوری گوگل را متهم کرد که با فیلتر کردن پیام هایش به دلیل وابستگی و دیدگاه های سیاسی علیه او تبعیض قائل شده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در شکایت کمیته ملی جمهوری خواهان در دادگاه منطقه ای کالیفرنیا آمده است: گوگل میلیون ها ایمیل انبوه را از این کمیته به حامیان مالی احتمالی در حین جمع آوری کمک مالی و لابی ریخته است.

گوگل این ادعاها را رد کرده است. سخنگوی گوگل در بیانیه ای گفت: همانطور که بارها گفته ایم، ما ایمیل ها را فقط بر اساس وابستگی های سیاسی فیلتر نمی کنیم. فیلترهای هرزنامه جیمیل منعکس کننده اقدامات کاربر است. این شرکت آموزش و راهنمایی کمپین ارائه می‌کند و اخیراً یک برنامه آزمایشی مورد تأیید FCC را برای ارسال‌کنندگان سیاسی راه‌اندازی کرده است و به کار خود برای به حداکثر رساندن دسترسی ایمیل و به حداقل رساندن هرزنامه‌ها ادامه می‌دهد.

فیلترهای اسپم در سرویس های ایمیل معمولاً پیام های ناخواسته ایمیل های دریافتی را حذف کرده و به پوشه ای جداگانه هدایت می کنند.

کمیته ملی جمهوری خواه اعلام کرد که در بیشتر ماه‌ها، تقریباً تمام ایمیل‌هایی که ارسال می‌کند به صندوق ورودی کاربران می‌رود، اما در پایان ماه، زمان مهمی برای جمع‌آوری سرمایه، تقریباً تمام ایمیل‌های کمیته در پوشه‌های هرزنامه ختم می‌شود. .

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون اشاره کرد که این تبعیض با وجود تلاش کمیسیون برای همکاری با گوگل، حدود 10 ماه ادامه داشت. این اقدام گوگل به درآمد کمیسیون ضربه زد و در هفته های آینده با نزدیک شدن به انتخابات میان دوره ای، پول بیشتری از دست خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید