تمام جنجال های ایلان ماسک در توییترایلان ماسک یک کارآفرین و یک شخصیت شناخته شده در زمینه تجارت است. او بنیانگذار، مدیر عامل و مهندس ارشد SpaceX است. سرمایه گذار، مدیر عامل و طراح محصول Tesla, INC. او بنیانگذار شرکت Deboring و یکی از بنیانگذاران Neuralink و OpenAI است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، ماسک شاید اولین مدیر تجاری یا سلبریتی آمریکایی نباشد که در سیاست خارجی دخالت می‌کند، اما ثروت و تمایل او به شرارت، بدون ذکر قراردادهای دفاعی چند میلیارد دلاری، نادیده گرفتن ماسک را غیرممکن می‌کند.

در ماه‌های اخیر، ماسک با سهامداران توییتر ملاقات کرده و تلاش کرده است تا حمایت آنها را برای پیشنهاد خرید خود جلب کند. او معتقد بود که توییتر باید به یک شرکت خصوصی تبدیل شود تا رشد کند و به یک پلتفرم واقعی برای آزادی بیان تبدیل شود. پس از پیشنهاد خرید توییتر، بسیاری از سهامداران وارد توییتر شدند و از این شرکت خواستند که فرصت معامله را از دست ندهد. با این حال، هیئت مدیره توییتر تصمیم گرفت تا با ماسک مصاحبه کند و اطلاعات بیشتری در مورد توانایی او برای تکمیل قرارداد به دست آورد.

سپس اعلام شد که ایلان ماسک قراردادی را برای خرید توییتر به ارزش 44 میلیارد دلار امضا کرده است و این یک لحظه مهم برای شرکت 16 ساله توییتر بود که به یکی از تأثیرگذارترین صحنه های عمومی در جهان تبدیل شده است و با مشکل مواجه شده است. تعداد چالش ها اما ماسک، مدافع سرسخت آزادی بیان، از سانسور محتوای توییتر انتقاد کرده و می‌خواهد الگوریتم اولویت‌بندی توییت‌ها عمومی شود و اعتراض دارد که این سرویس قدرت زیادی به شرکت‌هایی که تبلیغ می‌کنند، می‌دهد.

محافظه کاران همچنان از چشم انداز بررسی کمتر حمایت می کردند، در حالی که برخی از مدافعان حقوق نگران افزایش سخنان نفرت بودند، زیرا ماسک در بیانیه ای اعلام کرد که آزادی بیان پایه و اساس یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان شهر دیجیتال است. Humanity مورد بحث قرار گرفت و به توییتر هشدار داد که اگر این شرکت اطلاعات درخواستی خود را در مورد حساب های جعلی ارائه نکند، می تواند قرارداد خرید این شرکت شبکه اجتماعی را به مبلغ 44 میلیارد دلار فسخ کند و گفته می شود که خرید توییتر ممکن است اتفاق بیفتد. سقوط نکن

با این حال، تهدید ایلان ماسک به لغو قرارداد با کاهش ارزش سهام شرکت‌های فناوری از جمله شرکت خودروهای الکتریکی تسلا، به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد رشد اقتصادی کند و نرخ‌های بهره بالاتر در میان تورم بی‌سابقه، همزمان شد. وکلای ماسک در نامه‌ای به توییتر بر درخواست وی برای جزئیات در مورد حساب‌های ربات تاکید کردند و اعلام کردند که او حق دارد قرارداد خرید را فسخ کند زیرا توییتر به وضوح با ارائه نکردن اطلاعات درخواستی خود، تعهدات خود را نقض کرده است. در پاسخ به این نامه، توییتر در بیانیه ای اعلام کرد که قصد دارد این قرارداد را بر اساس شرایط توافق شده تکمیل کند و این شرکت همچنان به ارائه اطلاعات به ماسک برای تکمیل این تراکنش مطابق با شرایط توافق شده ادامه می دهد.

بلافاصله پس از آن، ثروتمندترین مرد جهان اعلام کرد که قرارداد خرید توییتر را لغو می کند، زیرا این شرکت شبکه اجتماعی چندین شروط قرارداد خرید را نقض کرده است و به گفته وکلای توییتر، در پاسخ به درخواست های متعدد برای دریافت اطلاعات در مورد حساب های جعلی یا بات در یک پلت فرم. که برای بهره وری کسب و کار استفاده می شود.این شرکت مهم است، شکست خورد.

یکی دیگر از دلایل خروج از این قرارداد این بود که توییتر مدیران ارشد و یک سوم تیم استعدادهای خود را اخراج کرد و وعده توییتر برای حفظ ساختار فعلی خود را زیر پا گذاشت. پس از دعوای توییتر با ایلان ماسک و افشای مدیر امنیتی سابق این شرکت، تعداد کارمندانی که این شبکه اجتماعی را ترک می کنند افزایش یافته است.

مدیران توییتر در جلسه ای با کارکنان این شرکت اعلام کردند که نرخ اخراج در حال حاضر 18.3 درصد است. کارمندان توییتر به رویترز گفتند که ماه ها سردرگمی در مورد خرید توییتر توسط ایلان ماسک باعث شده است که برخی از کارمندان توییتر را ترک کنند. مدیر عامل توییتر پاراگ آگراوال تلاش کرد تا به کارمندان شرکت اطمینان دهد که ادعاهای Zatco اساساً، از نظر فنی و تاریخی نادرست است.

از سوی دیگر، طبق قرارداد خرید، اگر ماسک به دلایلی از جمله مشکلات مالی یا مخالفت نظارتی نتواند به قرارداد خرید عمل کند، باید یک میلیارد دلار غرامت به توییتر بپردازد، اما اگر خود ماسک این قرارداد را فسخ کند، پرداخت بنابراین هیچ آسیبی وجود نخواهد داشت. در مقابل، توییتر از استخدام شرکت حقوقی Wachtel، Lipton، Rosen & Katz برای شکایت از ایلان ماسک، که از قرارداد 44 میلیارد دلاری برای خرید این شرکت رسانه های اجتماعی عقب نشینی کرد، خبر داد. با استخدام Wachtel، این شرکت به وکلایی مانند بیل ساویت و لئو استرین دسترسی پیدا خواهد کرد که به عنوان افسران ریاست دادگاه دلاور که در آن پرونده رسیدگی خواهد شد، عمل خواهند کرد.

این پایان ماجرا نبود و پس از مدتی ایلان ماسک دوباره موضع خود را تغییر داد و اعلام کرد که آماده خرید توییتر است. او پیشنهاد کرد که قرارداد اصلی 44 میلیارد دلاری برای خرید توییتر را ادامه دهد و به دنبال خاتمه دادخواهی شرکت برای درخواست خسارت از او شد. چنین قراردادی ایلان ماسک را در راس یکی از قدرتمندترین پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی جهان قرار می‌دهد و به ماه‌ها دعوای قضایی پایان می‌دهد که به برند توییتر آسیب رسانده و باعث شهرت ماسک به دلیل رفتارهای نامنظم شده است. اما گزارش ها حاکی از آن است که هیچ توافقی حاصل نشده است و مشخص نیست که تصمیم نهایی چه خواهد بود. توییتر اخیراً در پرونده های دادگاه اعلام کرد که مقامات فدرال در حال تحقیق از ایلان ماسک به دلیل رفتار او در معامله خرید 44 میلیارد دلاری برای این شرکت شبکه اجتماعی هستند.

ماسک توییتر را دارایی‌ای توصیف کرد که به اندازه کافی عمر نکرد و گفت: «بدیهی است که من و سایر سرمایه‌گذاران اکنون برای خرید توییتر هزینه بیشتری می‌پردازیم، اما به نظر من پتانسیل طولانی‌مدت توییتر بسیار بیشتر از فعلی است. ارزش.”، که او در حال تلاش برای جمع آوری پول برای خرید توییتر است، و برخی از کارشناسان می گویند که ممکن است پس از گزارش سه ماهه شرکت مجبور به فروش حدود 3 میلیارد دلار از سهام تسلا شود.

ماجراهای اظهارات ماسک در توییتر به خرید این شبکه اجتماعی ختم نشد و به نقل از بلومبرگ، اخیراً ثروتمندترین مرد جهان وارد حوزه مخاطره آمیز ژئوپلیتیک شده و پیشنهادهایی را برای پایان دادن به جنگ اوکراین و حل حاکمیت به روسیه ارائه کرده است. موضوع تایوان توییت‌ها و اظهارنظرهای عمومی ایلان ماسک خشم روسای جمهور و وزرای خارجه در سراسر اروپا را برانگیخت و به طرز عجیبی تحسین رقبای آمریکا را برانگیخت.

ایلان ماسک ظاهراً با توییت‌های خود جنجال‌آفرینی کرده و اخیراً تهدید کرده است که تأمین مالی سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک SpaceX در اوکراین را متوقف خواهد کرد.

این واکنش‌های ماسک به جایی رسیده است که اخیراً اعلام شد مقامات دولت بایدن در حال بررسی این موضوع هستند که آیا برخی از فعالیت‌های تجاری ایلان ماسک، مانند معامله خرید شبکه ماهواره‌ای استارلینک توییتر و اسپیس ایکس، باید مورد بازبینی ملی قرار گیرد یا خیر.

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند که بحث برای بررسی فعالیت های تجاری ماسک در مراحل اولیه است و مقامات دولت ایالات متحده در حال بررسی ابزارهایی هستند که به دولت فدرال اجازه می دهد از آنها برای بررسی فعالیت های تجاری وی استفاده کند. اما یکی از راه های بررسی فعالیت های ایلان ماسک، استفاده از قانون مربوط به سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده است که زیرمجموعه وزارت خزانه داری است.

دیدگاهتان را بنویسید