تصمیم اپل برای افزایش قیمت آیفونمجله Nikkei Asia در گزارشی می نویسد: هزینه های تولید مدل های آیفون 14 نسبت به مدل های آیفون 13 20 درصد افزایش یافته است که دلیل اصلی این افزایش سنسورهای دوربین CMOS جدید سونی است که 50 درصد افزایش یافته است. تراشه bionic A16 مورد استفاده در آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس، که با قیمت 110 دلار تقریباً دو و نیم برابر بیشتر از مدل A15 استفاده شده در مدل های آیفون 13 و آیفون 14 است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این نشان می دهد که چرا اپل همچنان از تراشه نسل قبل در دو مدل استاندارد آیفون 14 استفاده می کند. عدم تغییر تراشه مورد استفاده در ساخت آیفون 14 بدون شک به اپل کمک می کند تا در کوتاه مدت هزینه های آیفون 14 پرو را جبران کند. اما تنها مشکل را به تاخیر می اندازد زیرا مدل های استاندارد آیفون 15 از تراشه A16 در سال 2023 استفاده می کنند.

به گزارش فوربس، اکونومیک دیلی نیوز در گزارشی جداگانه مدعی شد که اپل افزایش قیمت جدیدی را از TSMC که بزرگترین تامین کننده تراشه این شرکت است پذیرفته است و از اول ژانویه 2023 اعمال خواهد شد. این افزایش قیمت نسبتاً ناچیز است و سه تا شش درصد برای ویفرهای چیپ، اما پس از افزایش 20 درصدی قیمت از سوی TSMC، که بزرگترین افزایش در یک دهه بود، به دست آمد.

دیدگاهتان را بنویسید