بیمه سبد سهام با خرید اوراق قرضه تبعی


بیمه سبد سهام با خرید اوراق قرضه تبعی

اخبار بورسامجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره نحوه حمایت از سبد سهام سرمایه گذاران خرد در بازار سرمایه گفت: برای سرمایه گذارانی که مجموع پرتفوی سهام آنها شامل سهام و حق بازخرید کمتر از 100 میلیون تومان باشد از روز شنبه 14 نوامبر می توانند با خرید حداقل یک برگ از اوراق قرضه تبعی، پرتفوی خود را به مدت یک سال بیمه کنند و از بازدهی حداقل 20 درصدی برخوردار شوند.

وی افزود: اطلاعیه سازمان بورس به زودی منتشر می شود و از روز شنبه 23 آبان ماه اوراق تبعی عرضه می شود و بدین ترتیب پرتفوی سهام افرادی که زیر 100 میلیون سهم و حق بازخرید یکساله دارند و سود حاصل می شود. حداقل 20 درصد توسط صندوق تثبیت می شود و توسعه بازار برای آنها تضمین می شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: 96 درصد از سهامداران خرد را کسانی تشکیل می‌دهند که زیر 100 میلیون تومان سهام دارند، به شرط خرید اوراق تبعی و فروش نکردن سهام خود به مدت یک سال، مشمول بیمه شرکت می‌شوند. سهام

به گفته عشقی، در یک سال به دلیل اینکه سبد سهام مردم گسترده است، کسانی که اوراق تبعی خریداری کرده اند به شرطی که در آن یک سال سهام خود را نفروخته باشند، می توانند از بیمه سبد سهام بهره مند شوند، اما اگر سهام خود را بفروشند یا پیش فروش کنند. حق شفعه، امکان محاسبه وجود ندارد و از پوشش بیمه ای خارج می باشند.

وی در مورد اینکه مردم چگونه می توانند از وارانت های خود در صورت عدم فروش استفاده کنند، گفت: وارانت ها باید به سهام تبدیل شوند و ارزش وارانت ها نیز در صورت بازدهی 20 درصدی در بازده سبد سهام محاسبه می شود. سهام پایه گزینه فروش بی معنی می شود و از شرایط بازار رقابتی استفاده می کند، اما اگر بازده زیر 20٪ باشد، اوراق قرضه تبعی حداقل 20٪ بازدهی را برای پرتفوی تضمین می کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین گفت: با تدوین بسته 10 بند برای حمایت از سرمایه گذاری در بورس، تلاش شد تا آرامش به بازار بازگردانده شود و اوراق تبعی نوعی بیمه سهام محسوب می شود. .

عشقی همچنین یادآور شد: نکته بعدی مشارکت اشخاص حقوقی از بورس و همچنین سهامداران بزرگ و فعالان بازار است تا نهادهای حقوقی نسبت به گذشته فعالیت بیشتری داشته باشند تا سرمایه گذاران نگران کاهش قیمت نباشند. و شاخص کلی

وی افزود: در برخی مقاطع یکسری تصمیمات باعث خروج منابع از بازار شده است مانند عرضه های اولیه سنگین که باعث شده مردم پول خود را از بازار خارج کنند، بازار نشاط خواهد داشت، بنابراین وجود خواهد داشت. IPO های معمولی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین گفت: یکی دیگر از بند های بسته حمایتی مربوط به صندوق های با درآمد ثابت است که در مورد سهام در همان پرتفوی سهام زیر 100، اختیار و اختیار فروش اوراق تبعی به قیمت صفر است. میلیون تومان در نظر گرفته می شود که 20 درصد سود سالیانه نیز تضمین می شود.

وی بیان کرد: برای کسانی که در صندوق های با درآمد ثابت خرید کرده اند تا زمانی که نرخ به صفر نرسد تا یک سال متحمل ضرر نمی شوند و این به این دلیل است که در مقطعی از سال 1398 سهمیه صندوق های درآمد ثابت افزایش یافته و الف تحمیل می شود. ریسک این وجوه توسط تصمیم گیران و لذا با انتشار اوراق قرضه تبعی می خواهند این ریسک را تا حدودی از بین ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید