بخش عمده ای از پهنای باند کشور در اختیار نرم افزارهای بومی استسخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور معاون وزیر ارتباطات در کمیسیون متبوع خود گفت: آقای لاجوردی وضعیت دسترسی به خدمات اینترنتی پس از تحولات اخیر امنیتی را تشریح کرد و گفت: «نرم افزارهای داخلی. نیازهای بخش بزرگی از جامعه را برآورده کرده است.»

به گزارش خبرگزاری ایتنا از خانه ملت، ابوالفضل عمویی در تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی، اظهار داشت: در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، آقای لاجوردی معاون وزیر ارتباطات در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. و رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت به تشریح وضعیت دسترسی شهروندان به خدمات اینترنتی در پی تغییرات اخیر امنیتی پرداختند.

به گفته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، معاون وزیر ارتباطات در این جلسه توضیح داد که پس از شرایط اخیر، نرم افزارهای داخلی توانسته از نظر فنی پاسخگوی نیاز بخش بزرگی از جامعه باشد. از دید و طبیعتا تعداد کاربران پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی ایرانی افزایش یافته و در نتیجه بخش عمده پهنای باند کشور در اختیار نرم افزارهای داخلی قرار گرفته است.

آمویی یادآور شد: لایوردی همچنین به تشریح برنامه های این وزارتخانه برای حمایت از کسب و کارهای داخلی در نرم افزارهای بومی پرداخت که شامل ارائه فروشگاه های ویژه و امکان کسب درآمد در ازای تولید محتوا و اقداماتی مشابه برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران بود.

دیدگاهتان را بنویسید