بایدن: ما پول نداریم! دموکراسی آنلاین


بایدن: ما پول نداریم!

ایرنا نوشت:
به گزارش راشا تودی، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری با قدردانی از تلاش های دولتش برای تهیه واکسن برای کودکان زیر پنج سال گفت: «ایالات متحده به پول بیشتری برای برنامه ریزی و آماده شدن برای یک بیماری همه گیر دوم نیاز دارد».
او همچنین به یک نقطه عطف تاریخی اشاره کرد و گفت که کشورش اولین کشوری است که واکسن تاج را برای کودکان زیر شش ماه تولید کرده است.
بایدن در پاسخ به سوال بایدن تا چه زمانی دولت می تواند به اسکن واکسن جدید ادامه دهد، بایدن تاکید کرد که بودجه فعلی فقط برای امسال کافی است و دولت به پول بیشتری نیاز دارد.
بایدن به طور ضمنی به احتمال یک اپیدمی دیگر اشاره کرد و گفت که در صورت بروز یک اپیدمی جدید، باید برنامه ریزی و بودجه بیشتری برای مقابله با آن داشته باشد.
برخی از کارشناسان و آژانس های بهداشتی مانند سازمان بهداشت جهانی نسبت به همه گیری های احتمالی در آینده هشدار داده اند. سازمان بهداشت جهانی قصد خود را برای تصویب یک معاهده جهانی برای مبارزه با بیماری های همه گیر اعلام کرده است که قرار است در سال 2024 به مجمع جهانی بهداشت ارائه شود.
این سازمان امیدوار است که این معاهده با رضایت همه کشورهای جهان، به تعریف اهداف و اصول اساسی برای ساختاردهی اقدامات جمعی مورد نیاز برای مبارزه با بیماری های همه گیر کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید