این افراد سیستم ایمنی بالایی دارند


این افراد سیستم ایمنی بالایی دارند

به گفته دانشمندان، در قرن بیست و یکم، شواهد زیادی در مورد خوش بینی و مثبت اندیشی و اینکه چگونه می توانند بر سیستم ایمنی، عملکرد مغز و سلامت جسمانی تأثیر بگذارند، به دست آمده است.
سلامت نیوز نوشت؛ بر اساس یک مطالعه جدید که نتایج کامل آن در WebMD (یکی از محبوب ترین وب سایت های سلامت) در دسترس است، افرادی که خوش بین تر هستند، بیشتر عمر می کنند. در مطالعه‌ای که بر روی 160000 داوطلب زن انجام شد، آن‌هایی که بالاترین سطح خوش‌بینی را داشتند، 5.4 درصد بیشتر از آن‌هایی که خوش‌بین بودند، بیشتر عمر کردند.

هیامی کوگا، سرپرست تیم تحقیقاتی، توضیح می‌دهد: «بیشتر تحقیقات نشان می‌دهد که افراد خوش‌بین‌تر غیرواقع‌بین نیستند و این دو موضوع را نباید به هم مرتبط کرد».
کوگا می افزاید، در عوض، آنها همیشه راهی برای تصور آینده روشن تری برای خود و دیگران پیدا می کنند. در واقع، افراد خوش بینی را افزایش توانایی حل مشکلات و مقابله موثر با چالش های پیش رو در زندگی می دانند.

مطالعات متنوع تر
این مطالعه اولین مطالعه ای نیست که خوش بینی را با طول عمر مرتبط می کند. بیشتر کارهای قبلی عمدتاً بر روی سفیدپوستان غیر اسپانیایی متمرکز بوده است.
به عنوان مثال، محققان دیگر قبلا گزارش داده بودند که خوش‌بینی با 15 درصد طول عمر بیشتر در میان زنان سفیدپوست که تا 10 سال دنبال می‌شوند مرتبط است. مطالعه حاضر که در مجله انجمن سالمندان آمریکا منتشر شده است، یکی از اولین مطالعاتی است که خوش بینی را با امید به زندگی طولانی تر در یک جمعیت متفاوت از نظر نژادی و قومی مرتبط می کند.
محققان دانشگاه بوستون نیز پس از پیگیری 233 داوطلب مرد به مدت 22 سال، یافته های مشابهی را تأیید کردند.
آنها گزارش دادند که شرکت کنندگان خوش بین تر مطالعه، سطوح بالاتری از بهزیستی عاطفی داشتند و استرس را متفاوت و با شدت کمتری نسبت به افراد بدبین تجربه کردند.
این مطالعه نشان داد که شرکت کنندگان خوش بین، خلق مثبت تری داشتند.
دکتر Lewina O. Lee، نویسنده این مطالعه، روانشناس بالینی در مرکز ملی اختلال استرس پس از سانحه، گفت: “این مطالعه یک سناریوی ممکن را ارزیابی می کند: آیا افراد خوش بین تر استرس روزانه را به طور سازنده تری مدیریت می کنند.” نه؟ این باعث می شود چنین افرادی از رفاه عاطفی بهتری برخوردار شوند و زندگی طولانی تری داشته باشند.
وی ادامه می دهد: استرس بر سلامت ما تاثیر منفی می گذارد. با بررسی اینکه آیا خوش‌بین‌ها با استرس‌های روزانه به‌طور متفاوتی کنار می‌آیند، دانش ما از رابطه بین خوش‌بینی و طول عمر بسیار افزایش می‌یابد.
یک مطالعه در سال 2019 توسط یک تیم تحقیقاتی دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون نشان داد که خوشبین ترین مردان و زنان 11 تا 15 درصد بیشتر از آنهایی که خوش بین بودند، عمر می کنند. این نتایج حتی در حضور عوامل زمینه‌ای نگران‌کننده مانند بیماری مزمن، عدم پیشرفت تحصیلی، فعالیت بدنی کم و رژیم غذایی نامناسب ثابت بود.
به گفته دانشمندان، در قرن بیست و یکم، شواهد زیادی در مورد خوش بینی و مثبت اندیشی و اینکه چگونه می توانند بر سیستم ایمنی، عملکرد مغز و سلامت جسمانی تأثیر بگذارند، به دست آمده است.
استرس بیش از حد و حالات روحی منفی پاسخ های عصبی غدد درون ریز و سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و باعث آسیب پذیری در برابر بیماری می شود. این مشکل مانند یک دور باطل است و بدن نمی تواند واکنش شدیدی به استرس و بیماری نشان دهد.
برای تقویت توانایی خود برای خوش بین بودن، روی رفتارهایی تمرکز کنید که موفقیت و خوشبختی آینده را برای شما در یک دوره نسبتا طولانی تضمین می کند. چنین رویکردهایی به انعطاف‌پذیری نیاز دارند و برای تبدیل شدن به فردی خوش‌بین‌تر، باید قدرت پذیرش تغییر را داشته باشید.
همچنین بهتر است میزان قرار گرفتن در معرض اخبار رسانه ها را کاهش دهید. طیف وسیعی از این برنامه ها تلاش می کنند موقعیت های منفی را به صورت گسترده، جهانی، دائمی و غیرقابل کنترل به تصویر بکشند. این دیدگاه های موقعیتی به مرور زمان خوش بینی را تضعیف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید