این استان ها در معرض خطر سیل / توصیه های ایمنی هستند


این استان ها در معرض خطر سیل / توصیه های ایمنی هستند

صادق ضیائیان با اشاره به فعالیت شدید سامانه های بارشی در کشور گفت: فعالیت «مونسون» در کشور تشدید شده است و چند روز پیش اخطار قرمز رنگ را به عنوان بالاترین سطح هشدار صادر کردیم.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به بارش شدید باران در برخی استان های کشور گفت: منظور از اخطار قرمز این است که میزان خسارت به حداکثر می رسد و مسئولان اجرایی مدیریت بحران وزارت راه و سایر مراجع باید در آماده باش کامل باشند.
در صورت وقوع سیل چه باید کرد؟

وی با تشریح نکاتی که مردم در این شرایط باید به آن توجه کنند، افزود: مردم از شنا در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند، در صورت مواجهه با سیل پشت بام خود را باز کرده و هرگز از سیل عبور نکنند.
این مسئول در تشریح جزئیات سامانه بارشی گفت: این سامانه در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس فعال و در روزهای آینده به یزد، بوشهر و اصفهان خواهد رسید.
ضیائیان در تشریح جزئیات بارندگی گفت: در این سامانه در مدت زمان بسیار کوتاهی بارندگی زیاد رخ می دهد که باعث افزایش خسارت می شود.
سیستم فعال در کشور به شدت ناپایدار است

وی ادامه داد: تداوم و شدت این سامانه قابل توجه است و این سامانه نیز به شدت ناپایدار است.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با تشریح ناپایداری سامانه فعال در کشور گفت: ناپایداری به این معناست که در هوای آفتابی برای مدت کوتاهی شاهد تشکیل ابر و بارش در کشور و همزمان با گرد و غبار محلی برای مدت کوتاهی شاهد بارش شدید باران خواهیم بود

دیدگاهتان را بنویسید