ایرانسل و سایپا از خودروی متصل رونمایی کردندایرانسل با حضور در رویداد فناوری خودروی آینده ضمن رونمایی از سرویس خودروی متصل، تفاهم نامه ای با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و گروه خودروسازی سایپا برای همکاری در این زمینه امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، خودروی «شاهین مصلط» جدیدترین محصول شرکت خودروسازی سایپا است که از خدمات «خودروی متصل» ایرانسل بهره مند شده است. این خودرو که امروز رونمایی شد دارای کارکردهایی از قبیل ارسال اطلاعات موقعیت مکانی، ارتباط با مراکز خدماتی و امدادی در مواقع ضروری، ارسال گزارش عیب یابی خودرو به سرور مانیتورینگ اطلاعات و اعلام نتیجه به کاربر و … می باشد.

در مراسم رونمایی از این خودرو، ایرانسل، ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات و نوآوری صنعت خودرو سایپا نیز تفاهم نامه همکاری در زمینه خودروهای متصل امضا کردند.
بر اساس این تفاهم نامه، با حضور منوچهر لقی دبیر و شهریار زینی، مدیر پروژه های کلان ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا شاهین ازبی مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری خودرو سایپا و محسن یوسف پور مدیرکل راه حل های سازمانی ایرانسل امضا کردند سه طرف برای ارتقای سطح تعامل دو شبکه به منظور ایجاد زیرساخت های لازم و ارتقای فناوری همکاری خواهند کرد. و توسعه اکوسیستم خودروی متصل

رویداد فناوری خودروهای آینده، امروز و فردا 25 و 26 مهرماه 1401 با هدف بهره گیری از ظرفیت شرکت های توانمند و دانش بنیان برای پاسخگویی به نیازهای فناورانه در توسعه خودروهای آینده، همزمان با سال. «تولید مبتنی بر دانش اشتغالزا» در قالب همایش و نمایشگاه
نشست خبری این رویداد روز چهارشنبه 29 مهرماه 1401 با حضور شهریار زینی مدیر طرح های کلان مرکز توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حامد سامانی برگزار شد. معاون طراحی مرکز تحقیقات سایپا و محسن یوسف پور مدیرکل شرکت های ایرانسل در محل حضور داشتند.
از جمله محورهای این رویداد که با حضور اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال در ایران در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا برگزار می شود، طراحی و تولید خودروهای برقی و هیبریدی ارزان قیمت است. طراحی و تولید قطعات و ماژول های خودروهای برقی و هیبریدی، طراحی و ساخت سیستم های پیشرفته کمک راننده، توسعه فناوری های خودروهای متصل و قطعات و زیرساخت های متصل، طراحی و ساخت تجهیزات تست و تست انواع خودرو، ایستگاه های شارژ برای ماشین های برقی و موتور سیکلت و غیره

فناوری خودروهای متصل پدیده نوظهوری است که نه تنها صنعت خودرو، بلکه اکوسیستم‌ها و مدل‌های کسب‌وکار مختلف نیز با تغییرات اساسی مواجه هستند و آگاهی کامل از این روندهای جدید اولین گام برای حرکت در مسیر تحول دیجیتال است.
خودروی متصل در واقع نوعی وسیله نقلیه است که مجهز به فناوری اینترنت اشیا است. این بدان معناست که اجزای مختلف آن به حسگرهای هوشمند مجهز شده و از طریق آن ها با خودروهای دیگر یا با سیستم های کنترلی تبادل اطلاعات می کنند.
خودروهای متصل می توانند در صنایع مختلف از صنعت خودروسازی و صنایع وابسته (مانند بیمه و خدمات پس از فروش) گرفته تا صنعت تبلیغات نقش عمده ای ایفا کنند.
از جمله ویژگی ها و مزایای خودروهای متصل می توان به قابلیت اتصال با خودروهای دیگر، امکان نظارت بر مشکلات فنی خودرو از طریق سیستم ردیابی و رفع مشکلات خودرو از راه دور، امکان فعال یا غیرفعال کردن برخی تنظیمات از راه دور، امکان ثبت سفارش، برنامه ریزی سفر و دسترسی به امکاناتی مانند رزرو هتل، امکان ثبت تخلفات رانندگی، امکان ارسال پیام و امکان بررسی خسارت وارده به خودرو برای شرکت های بیمه.

ایرانسل اولین ارائه دهنده 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت های نسل پنجم در ایران، به لطف چندین سال تجربه در زمینه مدیریت هوشمند ناوگان و تجربه بی نظیر با همکاری شرکت های بزرگی مانند شرکت فولاد مبارکه اصفهان که از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان ایرانسل در حوزه لجستیک هوشمند و مورد استفاده در حوزه نظارت بر حمل سرباره، نظارت بر حمل و نقل سنگین و … هم اکنون سرویس خودروی متصل خود را راه اندازی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید