ایتنا – فیلتر پورانیکس حذف شد؟پورانیکس، یکی از دو سرویس بازی های ابری داخلی، پس از حذف محتوای مجرمانه رایانه ای و اجرای سیستم رده بندی سنی حذف شد و هم اکنون هر دو سرویس بازی های ابری داخلی (Polypod و Puranix) در دسترس هستند.

به گزارش ایتنا از برنا، پیگیری ها نشان می دهد برخلاف ادعای شبکه های ماهواره ای فارسی زبان که سعی داشتند سرویس های پخش بازی از جمله توییچ و پورانیکس را به رویکرد دولت سیزدهم نسبت دهند، دولت سیزدهم همواره از افزایش سهم حمایت می کند. مشاغل خانگی سالم در زمینه بازی های رایانه ای و این دو سرویس به درخواست دو سازمان مختلف فیلتر شده اند. سازمان نظارتی جهانی صدا و تصویر (ساترا) اخیراً مسئولیت درخواست فیلتر توییچ را بر عهده گرفته است. بنیاد ملی بازی های رایانه ای اگرچه ردیابی اولیه فیلتر پورانیکس را انجام داد، اما پس از حذف محتوای مجرمانه و رعایت نظام رده بندی سنی زندانیان، درخواست رفع فیلتر این سرویس را به دبیرخانه کارگروهی ارسال کرد تا مشخص شود. پرونده های جنایی رایانه ای این اصلاح اکنون فیلتر شده و در دسترس عموم است.

اگرچه امکان رفع فیلتر Twitch بسیار ضعیف است، اما ممکن است سرویس Game Apparat به درخواست برخی از موسسات متولی برای سالم سازی محتوای آن به طور موقت فیلتر شود.

بررسی رویکرد بنیاد ملی بازی سازی در دولت سیزدهم نشان می دهد که این سازمان از فیلترینگ و محدودسازی بلندمدت سیستم های داخلی حمایت نمی کند و با همکاری فعالان صنعت بازی سعی در سالم سازی این فضا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید