ایتنا – آیفون، پرفروش ترین محصول اپلدر سال های اخیر، اپل خدمات جدیدی را برای کسب درآمد معرفی کرده است تا اتکای بیش از حد خود به فروش آیفون را کاهش دهد. با این حال، به نظر می رسد که این شرکت مستقر در کوپرتینو همچنان بیشترین درآمد خود را از طریق گوشی های هوشمند خود به دست می آورد. اینفوگرافیک جدید نشان می دهد که بیش از نیمی از درآمد سالانه اپل از طریق آیفون به دست می آید.

اینفوگرافیک جدید منتشر شده توسط افشای توییتر ادعا می کند که آیفون ۱۹۱.۷ میلیارد دلار درآمد سالانه برای اپل به ارمغان می آورد که ۵۲ درصد از کل درآمد این شرکت را تشکیل می دهد.

شاید در نگاه اول تصور کنید که آیفون به عنوان منبع اصلی درآمد اپل می تواند به نقطه ضعف این شرکت تبدیل شود، اما تحلیلگران می گویند این دیدگاه دقیق نیست. اپل موفق به ایجاد اکوسیستم کاملی از محصولات سخت افزاری و نرم افزاری شده است و سازگاری آیفون با محصولاتی مانند آی پد، مک بوک و اپل واچ باعث می شود تا مشتریان بارها و بارها آیفون های جدید را خریداری کنند.

اپل احتمالاً در سال آینده درآمد بیشتری از آیفون کسب خواهد کرد زیرا شایعه شده است که این شرکت برخی از ویژگی های انحصاری آیفون 15 اولترا را کنار می گذارد تا مردم را به خرید گران ترین مدل آیفون ترغیب کند.

دومین منبع سودآور اپل، واحد خدمات آن است که 19 درصد از کل درآمد سالانه را به خود اختصاص می دهد. در سال های اخیر، اپل خدمات نرم افزاری بیشتری را در اختیار مشتریان قرار داده است. این شرکت همچنین خدماتی مانند APTV+ را با سرمایه گذاری سنگین توسعه داده است.

آیپد همچنان محبوب ترین محصول مجهز به صفحه نمایش بزرگ برای عموم مردم است، اما آمار نشان می دهد که فروش تبلت های این خانواده اندکی کاهش یافته است. آیپد سالانه 31.9 میلیارد دلار درآمد برای اپل به ارمغان می آورد. درآمد مک و ابزارهای پوشیدنی هر سال به ترتیب 38.4 و 35.2 میلیارد دلار است.

نقش بزرگتر مک ها نسبت به ابزارهای پوشیدنی در درآمد سالانه اپل جای تعجب ندارد، زیرا شرکت کوپرتینویی کامپیوترهای قدرتمند و جذابی تولید می کند.

مدتی پیش، گزارشی ادعا کرد که عرضه MacBook Pro M2 باعث نگرانی تولیدکنندگان رایانه های شخصی ویندوز شده است. پیش بینی می شود فروش این لپ تاپ تا پایان سال جاری به هفت میلیون دستگاه برسد.

اپل در گزارش های مالی خود درآمد واحدهای تجاری فردی را به طور جداگانه فاش نمی کند و اعداد ذکر شده در این مقاله غیر رسمی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید