اگر پوتین یک زن بود… – دموکراسی آنلاین


اگر پوتین زن بود...

وال استریت ژورنال نوشت: اکنون دوره سردرگمی جنسی است و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا نیز بر این سردرگمی افزوده است. او در گفتگو با رسانه های آلمانی در فاصله زمانی نشست سران گروه هفت و ناتو در اواخر ماه گذشته، گفت: “اگر پوتین یک زن بود، که مشخصا نیست، اما اگر او بود، من واقعا فکر نمی کنم که او درگیر چنین جنگ دیوانه کننده ای بود. پرخاشگری و خشونت مانند این شروع به شکل گیری کرد. “اگر می خواهید نمونه ای کامل از مردانگی مسموم و مشکل ساز داشته باشید، این همان کاری است که او در اوکراین انجام می دهد.” غرب حتی بیشتر از آن چیزی که به نظر می رسد در مشکل است.

به گزارش «ایزبور»، در ادامه این مقاله آمده است: ولادیمیر پوتین سعی نمی کند مانند رمبو باشد، بلکه در میان قهرمانان تاریخ روسیه سعی دارد از کاترین کبیر تقلید کند. موفق ترین سلسله حاکمان عمدتاً زن قرن هجدهم که امپراتوری پتر کبیر را گسترش دادند و روسیه را به بزرگترین قدرت زمینی در اروپا تبدیل کردند، کاترین کریمه و غرب اوکراین را فتح کرد. او در نبردهای دریایی در دریای سیاه پیروز شد و شورش ها را به طرز وحشیانه ای در داخل سرکوب کرد. او با انتصاب یک عاشق سابق به عنوان پادشاه لهستان، کشور بدبخت را با خوشحالی تقسیم کرد و سهم خود را از زمین گرفت.
آمریکایی هایی که امیدوارند برای درک جهان بینی آقای پوتین از کلیشه ها عبور کنند، باید مدتی را روی کاناپه به تماشای کاترین: ظهور کاترین کبیر بگذرانند. این درام با بودجه وزارت اطلاعات روسیه به زبان روسی با زیرنویس انگلیسی در آمازون پرایم ارائه می شود و به بینندگان اجازه می دهد روسیه را همانطور که آقای پوتین می خواهد روس ها ببینند، ببینند. این درام چشمان شما را به افکار پوتین در مورد تمام توهین های رهبران G7 باز خواهد کرد.
در این سریال، کاترین، شوهر احمق خود پیتر سوم را سرنگون می کند و با دستور قتل یک امپراتور جوان سابق و تایید قتل پیتر به دست معشوق، قدرت خود را تضمین می کند. هنگامی که پیتر، یکی از ستایشگران و مقلدان پادشاه پروس فردریک کبیر، به قدرت رسید، نیروهای روسی را که برلین را اشغال کرده بودند فراخواند و به امید اتحاد با دشمن سابق روسیه، سرزمین های وسیعی را به فردریک واگذار کرد. او مانند لیبرال های دوره یلتسین، به دنبال تحمیل قانون اساسی مدرن غربی بر روسیه و به طور کلی تبدیل روسیه به یک کشور اروپایی بود. شخصیتی که به کاترین کمک می کند تاج و تخت را غصب کند، افسر نیروهای اشغالگر روسیه در آلمان است که از ضعف کامل پیتر در برابر استکبار غربی منزجر شده است – شخصیتی که یادآور ولادیمیر پوتین، مامور سابق KGB است که از یک مأموریت در آلمان بازگشته است. به هرج و مرج روسیه پس از اتحاد جماهیر شوروی باز می گردد. در فصل های بعدی، کاترین به سرکوب مخالفان داخلی و شکست دادن دشمنان ابدی روسیه در غرب و جنوب ادامه می دهد.
تمام باورهای کلیدی پوتین در مورد روسیه و جایگاه آن در جهان در این سریال به نمایش گذاشته شده است، چه سرگرم کننده و چه آموزشی. همه کشورهای دیگر از روسیه متنفرند و به دنبال نابودی آن هستند. صحبت از “ارزش ها” در روابط بین الملل یک فریب بدبینانه است که توسط غرب متخاصم برای گیج کردن و خلع سلاح روسیه استفاده می شود.

روسیه از درون تهدید می شود. مقامات حریص، نارضایتی پوپولیستی و قدرت طلبان، اگر به حال خود رها شوند، روسیه را به زمین خواهند آورد. دشمنان خارجی آماده پیوستن به نیروهای داخلی برای تضعیف روسیه هستند. فساد همه جا هست هیچ دولتی نمی تواند آن را ریشه کن کند. اما برخی از مقامات فاسد به روسیه وفادار هستند. برخی دیگر ماموران حقوق بگیر قدرت های خارجی هستند.
تنها یک حاکم قدرتمند، رها از محدودیت‌های اخلاقی متعارف و مسلح به یک دستگاه قدرتمند امنیتی داخلی، آزاد در استفاده از اقدامات خشن، می‌تواند روسیه را ایمن نگه دارد. سنگینی قدرت مطلق و نیاز به تصمیم گیری های دشوار و اغلب زشت، حاکم را منزوی می کند. اما حمل آن بار و انجام آن انتخاب های زشت، عالی ترین شکل آرمان گرایی فداکارانه است. مردم از حاکم اطاعت می کنند. حاکم امید خود را به خوشبختی مردم از دست می دهد.
همیشه خوب کار نمی کند. ارتش کاترین به دلیل فساد، رهبری ضعیف و غالبا برتری تکنولوژیکی سلاح های دشمنانش متحمل شکست های زیادی شد. هیچ وقت پول کافی در خزانه وجود نداشت. اما حاکمان موفق وقتی شرایط سخت می شود تسلیم نمی شوند. آنها همراه با مردم روسیه برای یک جنگ طولانی و زشت آماده می شوند.
این دیدگاهی است که آقای پوتین می خواهد مردم روسیه نسبت به وضعیت فعلی خود داشته باشند و او عمدتاً در این موقعیت دیده می شود.
شما آمریکایی هایی که روی کاناپه های خود نشسته اید و دشمنان خود را درک نمی کنید، باید خود را برای شکست آماده کنید. تا زمانی که رهبران گروه 7 به کلیشه های جنسیتی اعتقاد دارند، ولادیمیر پوتین همچنان می تواند به پیروزی در اوکراین امیدوار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید