اگر آموزش و پرورش پایه است، آموزش و پرورش تاکنون کجا بوده است؟


اگر آموزش و پرورش پایه است، آموزش و پرورش تاکنون کجا بوده است؟

به گزارش مردم سالاری آنلاین، رایحه مظفریان با انتقاد از تعریف نشدن سن کودکی در ایران گفت: متاسفانه در ایران تعریف دقیقی از سن کودک نداریم، کودک می تواند در سنین بالا رای دهد. از 16 سالگی، در سن 15 سالگی دارایی داشته باشند، در 18 سالگی مجوز بگیرند و اصلاً سن قانونی برای اموری مانند ازدواج وجود ندارد، بنابراین سوال مهمی که برای فعالان حقوق کودک مطرح می شود این است که کودک چند سال دارد؟
وی در خصوص اعتراضات اخیر دانشجویی گفت: حضور کودکان و نوجوانان در یک جریان اجتماعی و عقیدتی یک درخواست شخصی نیست، یعنی نمی توان گفت که مردم یا رسانه های خارجی به این دانش آموزان یاد دادند که چه کار کنند، اما این تحرکات و اعتراضات ناشی از احساس نگرانی آنهاست. طلبه باید گلایه ها و خواسته هایی داشته باشد که در این شرایط شروع به بیان کرده است، اما چرا باید به کانون اصلاح و تربیت ارجاع شود؟
این فعال حقوق کودک تصریح کرد: اگر مبنای دستگیری و اعزام دانش آموزان به کانون اصلاح و تربیت این باشد که مربی ببیند این همه سال فرصت وجود دارد و آموزش و پرورش می تواند تربیت نوجوانان را از دوران پیش دبستانی آغاز کند، اکنون وزیر آموزش و پرورش باید پاسخ دهید، این همه سال خرج شده و میلیاردها تومان هزینه شده است، اما هم دانش‌آموز و هم معلم ناراضی هستند! بنابراین در عمل سیستم آموزشی ناکارآمد است.
مظفریان با تاکید بر اینکه قرار دادن دانش آموزان در کانون اصلاح و تربیت انگ آن را می شکند، ادامه داد: محیط کانون اصلاح و تربیت تنها برای دانش آموزان معترض و مطالبه گر نیست، طبیعتا کودکانی که در معرض آسیب های اجتماعی شدید، کودکان قاتل، دزد هستند. ، قاچاقچیان و غیره در آن مکان نیز حضور دارند و این باعث می شود که دانش آموز با این افراد ارتباط برقرار کند که این خود بسیار خطرناک است. از طرفی اعزام دانش آموز به چنین مکانی باعث ترس آنها از فضای دستگیری و زندان می شود و از آنجایی که در کانون اصلاح و تربیت مورد نوازش قرار نمی گیرند، قطعاً در آینده از برخوردهای جدی هراسی نخواهند داشت و این باعث می شود مطالبات خود را مطرح می کنند، وقتی دانشجو می شوند باید جسورانه تر و متنوع تر فریاد بزنند و بعد نظام به فکر این موضوع باشد.
وی تاکید کرد: در تمام این سال ها مطالبات همه مردم و نه تنها دانشجویان نادیده گرفته شده است چرا که رویکرد نظام کاملا یک جانبه بوده است، بنابراین دلیل همه مشکلات فعلی نشنیدن و نشنیدن است. به خواسته های مردم الان نمی شود نسخه پیچیده ای درست کرد و راه حل داد چون سال ها پیش اساتید بزرگ این روزها را پیش بینی کرده بودند و راه حلی ارائه کرده بودند اما نظام به آنها گوش نداد.

دیدگاهتان را بنویسید